Na světě člověka není,aby se zalíbil všem..

Naložte se do bylinek!

11. května 2007 v 19:07 |  Krása těla

Naložte se do bylinek!

Naložte se do bylinek!
Ano, je to skvělé! Není nad to napustit si vanu a dopřát si lázeň s bylinkami. Jestli jste nikdy nic takové nezkusila, tak to určitě napravte! Přinášíme vám informace o účincích bylinek.
Možná se čas od času naložíte do vany s pěnou, solí nebo olejem, ale tyhle přípravky se rozhodně nevyrovnají svými účinky bylinkám, i když nějaký ten výtažek z nich obsahují. Zapomeňte jednou na přípravky z drogerie, staňte se babkou kořenářkou a naordinujte si něco přírodního a velmi účinného zároveň. Proč si odpočinout v bylinách? Výtažky z aromatických rostlin a dřev, silice nebo třísloviny osvěžují pokožku a vůní navíc navozují příjemnou atmosféru. Mnohé mají protizánětlivé a dezinfekční účinky. Což se o olejích a solích zas tak s jistotou tvrdit nedá. Stačí mít citlivější tělo a uženete si zánět ani nemrknete. Tady jsou informace o těch bylinkách nejpoužívanějších.
  • Levandule a vrbová kůra - mají blahodárné účinky při revmatismu nebo omrzlinách, to by se vám mohlo hodit v zimě, až pojedete s rodinkou na hory.
  • Rozmarýn - pokud patříte k těm, které jsou často nervózní a podrážděné, tak byste měla určitě sáhnout po rozmarýnu. Je povzbuzující bylinkou a zahání melancholii. Povzbuzuje zejména nervový systém a zlepšuje paměť.
  • Meduňka - jestli vás trápí nespavost, tak by vám měla pomoc, nebo alespoň vaše problémy zmírnit meduňka. Přestanete se tak konečně převalovat a počítat ovečky.
  • Třezalka - bylinka, která má utišující a protizánětlivé účinky.
  • Heřmánek - má rovněž protizánětlivé účinky, takže pokud vás trápí nějaký gynekologický problém, připravte si z něj bylinnou koupel.
Dopřáváte si čas od času bylinné koupele?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama