Na světě člověka není,aby se zalíbil všem..

Pozor na ůnavový syndrom!

17. května 2007 v 13:21 |  Zdraví-nemoci

Pozor na únavový syndrom!

Pozor na únavový syndrom!
Dlouhodobá únava, která obtěžuje a omezuje v každodenním životě, je vždy varovným signálem organismu. Pokud jste permanentně vyčerpaní, i když k tomu nemáte žádný důvod, dává vám vaše tělo najevo, že není něco v pořádku.
Problém bývá často v imunitě Jestliže trvá vleklý pocit vyčerpání více než šest měsíců a nezmírňuje se ani po odpočinku nebo vydatném spánku, mluvíme o chronickém únavovém syndromu. Nemocný zvládá každodenní běžné úkoly jen s nasazením sil, trpí poruchami spánku a často i depresemi. Příčina tohoto onemocnění není lékařům dosud úplně jasná, ale prokázalo se, že souvisí s oslabenou imunitou. Většina nemocných trpí nejrůznějšími alergiemi nebo mají často zvýšenou teplotu, oteklé uzliny, zvětšené mandle a opakovaně je trápí angíny. Příčinou dlouhotrvající únavy ale mohou být také některá jiná onemocnění, která nemají mnoho typických příznaků, jako například chudokrevnost. Další možné příčiny chronického únavového syndromu:
  • Nízký krevní tlak
  • Hormonální nerovnováha
  • V minulosti prodělaná mononukleóza
  • Autoimunní onemocnění
Pomoci může cvičení i lehká strava Obtíže zkuste zmírnit nebo odstranit sami. Většině lidí, trpící únavovým syndromem, ke zlepšení paradoxně pomáhá pravidelný, nenáročný pohyb - stačí půlhodinka plavání nebo krátká procházka každý den. Do jídelníčku zařaďte hodně ovoce a zeleniny a začněte užívat multivitamínové tablety. Proti virům bojují a imunitu posilují některé bylinky, například kozinec nebo echinacea. Pokud se ani po několika týdnech váš stav nezlepší, dál budete pomalu usínat ve stoje a den v práci vás vyčerpá natolik, že už nebudete mít sílu na žádné další aktivity, navštivte praktického lékaře. Ten vás nechá vyšetřit imunologem nebo jiným specialistou. Pokusí se zjistit příčinu vašich problémů a na základě výsledků kompletního vyšetření určí léčbu, která vás vrátí zpět do života. Cítíte se často unaveni? Znáte příčiny vašich problémů, nebo nevíte, co za nimi vězí?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama