Na světě člověka není,aby se zalíbil všem..

Červen 2007

spolupráce s avonem!!!!

21. června 2007 v 18:17 Novinky
chcete spolupracovat s avonem a nebo si ode mě alespoň objednávat???
Jestli jo tak se přihlašte u mě na blogu www.avonka.blog.cz do komentářů buď u článku jestli chcete u mě objednávat nebo u článku jestli chcete abych vás přihlásila jako nové avo lady nebo avon gentlemany .Jo a je to až od 18ti !!Ale! můžete to dělat třeba ve 13ti ale musej vám to podepsat rodiče!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak tam jukněte,dozvíte se něco o firmě AVON a možná se mi tam přihlásíte!!!
=D
=D
=D
Koukněte tam!!!=D

Líbí se ti tenhle blog???????

21. června 2007 v 15:20 Ankety
Líbí nebo ne??? Vyklop to!!!!!!!!!!

Tanec – jak formuje naši postavu?

21. června 2007 v 10:51 Štíhlá linie-pohyb

Tanec - jak formuje naši postavu?

Tanec – jak formuje naši postavu?
Smím prosit? Na tuhle otázku byste neměla odpovídat ne. Jen si běžte skočit. Uděláte tělu stejně dobře jako na hodinách aerobiku. A postavu vám budou závidět všechny holky z ulice.
Pokud vás nebaví křepčit na parketu jen tak, říkejte si, že to děláte pro svou postavu. Účinky tance na její tvar jsou přímo geniální. Ovšem stejně jako ve stravování a v sexu, chce to jistou pravidelnost i v tomto případě. Ale, tak co byste si nezatančila jen tak doma před zrcadlem za nudného zimního večera? Je to velmi osvěžující! Proč vám tělo poděkuje? Pokud se budete tanci věnovat pravidelně, můžete počítat s následujícími popsanými výsledky:
  • Celá spodní část vašeho těla bude podstatně více tonizovaná, a to zvláště v oblasti svalových skupin lýtek, stehen, hýžďového svalstva, svalstva krajiny břišní a oblasti boků.
  • Dosáhnete posílení hlavních svalových skupin spodních partií vašeho těla včetně svalstva zadní i přední strany stehen a svalů hýžďových. Některé taneční pohyby, jako je příklad posouvání partnera kupředu při swingu, působí na trojhlavý i dvojhlavý sval pažní, na deltové svaly pletence ramenního a na prsní svalstvo.
  • Podaří se vám omezit vaši tělesnou hmotnost a zlepšit stav srdečně-cévního systému.
  • Country tance, tance lidové, jazz, swing, samba, salsa, polka a step docela fungují jako klasická aerobní cvičení. U dalších forem tance, jako jsou například moderní styly nebo balet, záleží efekt aerobního cvičení na pohybech a jejich tempu.
A proč vám poděkuje psychika Podle výsledků studie provedené vědeckými pracovníky Reed College v Portlandu ve státě Oregon jsou tanečníci spokojenější, sebejistější, mají vyšší sebedůvěru, jsou tvořivější, koordinovanější, optimističtější, inteligentnější a disponují vyšší hladinou energie. Tanec navíc dokáže navozovat nadšenou euforii, pomáhá zlepšovat náladu, zmírňuje stres a propůjčuje životu jiný, pestřejší rozměr. Tak holky, má to jen samá pozitiva. Hurá na večírek, rozhoupat se v bocích a... Tančíte ráda? Na co si jdete pravidelně "hopsnout"?

Sportujte, bude vám to pálit!

21. června 2007 v 10:51 Štíhlá linie-pohyb

Sportujte, bude vám to pálit!

Sportujte, bude vám to pálit!
Říkáte si, že vám to poslední dobou nějak nemyslí? A už vás napadlo, že byste s tím měl něco dělat? Možná by to chtělo nějaký pohyb. Tady jsou 3 důvody, proč se hýbat!
1. Budete mít "pamatováka"
Stačí pár koleček kolem domu, návštěva squashového kurtu, hodina aerobiku... A hned budete svého miláčka drtit v pexesu! Pohyb totiž prokazatelně zvyšuje kapacitu paměti, pomáhá paměťovým buňkám k aktivitě. Díky běhání se navíc budete lépe učit novým věcem. Takže jestli jste se právě přihlásily na angličtinu, honem předtím do posilovny.
2. Pomůže vám to v práci
Máte pocit, že jste v zaměstnání málo úspěšné? Že vám dělá potíže plánování a koordinace činnosti? Řešení je přece tak jednoduché! Vědci dokázali, že obyčejná 45minutová procházka třikrát týdne vám během pár měsíců přestaví mozek na dokonale manažerský.
3. Budete přitažlivější
A teď vůbec nemluvíme o tom, že se vám díky sportu zformuje postava a ztratíte přebytečná kila. "Lidé, kteří se více pohybují, mají díky tomu optimističtější povahu. Je dokázáno, že po sportování sice budete unavená, ale šťastná, budete se více smát, a díky tomu budete lákavější pro druhé pohlaví," říkají sexuologové.
Sportujete pravidelně? Která je vaše oblíbená disciplína?

Tip pro bláznivé holky – snowtubing

21. června 2007 v 10:51 Štíhlá linie-pohyb

Tip pro bláznivé holky - snowtubing

Tip pro bláznivé holky – snowtubing
Zima je v plném proudu, sněhu je víc než na Sibiři. Neseďte doma a oddejte se zimním radovánkám. A nemusíte jen na lyžích či snowboardech! Momentálně je trendy pořádný adrenalin...
I zimní sporty prošly jistou inovací. Pokud jste alespoň trochu bláznivá a k životu potřebujete adrenalin, jsou následující řádky právě pro vás.
Existují nejrůznější druhy sportů. Některé nám přinášejí vzrušení, jiné riziko a další nové (a někdy přinejmenším nezvyklé) sportovní zážitky. Faktem je, že ve světě extrémních sportů je k potírání nudy a zvyšování hladiny adrenalinu dobré takřka cokoliv. Mezi poměrně svérázné druhy zábavy na sněhu patří například i snowtubing.
Jak to funguje?
Nadšenci pro tento adrenalinový způsob zdolávání sjezdovky si při něm rozhodně přijdou na své. Nepotřebujete žádné zvláštní vybavení. Jediné, co je třeba, je sněhový nafukovací člun, ve kterém je místo přesně pro váš zadeček, milé dámy. Nebo postačí obyčejná, ale veliká duše z pneumatiky. Ideální je traktorová duše. A nesmí chybět ani dostatek odvahy vrhnout se na tomto náčiní dolů z kopce.
A odkudže k nám tahle bláznivost přišla? Sjíždění po sněhu na člunech k nám dorazilo jako nový trend ze Spojených států, kde snowtubingová zařízení rostou jako houby po dešti. Jak už je jejich zvykem, vybavení Američani vypilovali tento sport k dokonalosti: snowtubingu holdují na speciálních dvouplášťových strojích, které mají uvnitř ještě jednu duši. Také povrchové obaly s úchyty pro manévrování se předhánějí v umělecké kreativitě.
Komu to bude slušet?
Tento sport není vhodný pro každého. Některé méně odvážné dívky a ženy by měly asi raději zůstat u lyžování, protože většina lanovek vám s duší nepomůže, a tak si ji musíte až na vrchol sjezdovky donést sama.
Pokud ale navštívíte jakékoliv specializované středisko, člun pohodlně spolu s vámi vytáhne lanovka a vy už si jen užíváte zběsilou jízdu dolů. A pozor - až budete stát nahoře na kopci, nezapomeňte se otočit. Pohled dolů je totiž přinejmenším úsměvný - jak se po kopci vzhůru vine řada nedočkavců v pneumatikách.
Panečku, to je adrenalin!
Samotná jízda dolů je opravdový zážitek. Hlavní atrakcí jsou totiž speciální, do sněhu vyfrézované tobogány, po kterých se snowtubingoví nadšenci řítí buď po jednom nebo i ve skupinách dolů, aby znovu a znovu zvyšovali svou hladinu adrenalinu.
Jen si to představte - za jemného svištění gumy téměř letíte dolů z kopce, kolem vás oblaka jemného prachového sněhu a jediné, co na vás stihne v tomto okamžiku spolehlivě působit, jsou odstředivé síly a gravitace. Chvilku jedete rovně, chvíli se točíte, okamžik na to zase uháníte pozadu, sjíždíte klopené zatáčky jako závodníci Formule 1 a během chvilky jste dole. Pokud je trať zledovatělá, rychlost je ještě o poznání vyšší. Jestliže vás taková představa láká, neváhejte a navštivte některý z areálů, kde jsou pro tento druh zimní zábavy vybavení, například Boží Dar, lyžařský areál Paseky nad Jizerou, nový snowpark je i v Karlově v Jeseníkách, nebo vyzkoušejte areál rekreačního střediska BVV v Zubří u Nového Města nad Metují. Zde vám bude k dispozici tři sta padesát metrů dlouhý vlek nejen pro snowtubing, ale i pro lyžaře.
Zkoušela jste někdy snowtubing? Jak se vám to líbilo?

Lyžování – pro vaše tělo super

21. června 2007 v 10:50 Štíhlá linie-pohyb

Lyžování - pro vaše tělo super

Lyžování – pro vaše tělo super
Konec zimy se blíží, a tak by bylo fajn si ji ještě pořádně vychutnat. A kde jinde než na lyžích! Ale pozor, milé dámy, abyste si při lyžování zbytečně neublížily. Poradíme vám, jak na to!
Pokud patříte mezi milovnice zimních sportů, měla byste znát pár drobných detailů, které z jízdy na lyžích udělají požitek a ne mučení. Než vyrazíte, je dobré včas zkontrolovat sportovní výbavu. Udělejte to ještě před první návštěvou horského střediska, protože dobrý stav vašich lyží, běžek nebo snowboardu je základním předpokladem k tomu, abyste si zimu skvěle užily a zbytečně se přitom nezranily. Zkontrolujte stav vaší výbavy Je důležité zkontrolovat několik základních věcí a v neposlední řadě lyže také dobře namazat. Nejdříve se podívejte, v jakém stavu je skluznice a hrany. Pokud najdete jakékoliv hlubší rýhy či škrábance, nebo dokonce zjistíte, že skluznice je na některých místech vytržená a chybí, zajděte do nejbližšího servisu, kde vám poškozená místa zalijí a skluznici přebrousí. Nesmíte vynechat ani hrany lyží, respektive jejich ostrost. Pokud totiž vyrazíte s lyžemi na tvrdý nebo zledovatělý povrch, musíte mít hrany z boku i zespod podbroušené. Rozhodně se do toho ale nepouštějte na vlastní pěst a i tuto práci raději svěřte odborníkům. Nepodceňujte technický stav vašich lyží Také byste měly zjistit, jak je na tom technický stav vlastní konstrukce lyže. Pokud totiž například používáte jedny lyže už dlouhá léta, může se vám snadno stát, že se jejich konstrukce naruší natolik, že na ní vzniknou nejdříve jen malé vlásečnicové prasklinky - hlavně na hranách a na špičkách, které se ale používáním a logicky i zatěžováním lyží velmi rychle rozšiřují. Nakonec se vám potom zlomí špička nebo praskne nejvíce namáhaná část lyže a vy můžete být ještě ráda, že v plné rychlosti nezastavíte o strom, ale jen o sněhovou závěj. Ovšem pozor, kontrolou lyží příprava na začínající sezónu nekončí. Na řadě je technický stav vázání a také jeho seřízení. Vázání je velmi důležité pro vaši bezpečnost a proto mu věnujte patřičnou pozornost. I v tomto případě bude nejlepší, když se obrátíte na lyžařský servis, který je vybaven seřizovacím a zkušebním strojem, a tudíž vám může po odvedení práce vystavit příslušný certifikát. Kdo maže, ten jede Na závěr ještě zmíníme mazání, které je přinejmenším stejně důležité jako kvalita vašich lyží. Namazané lyže jsou totiž v devadesáti devíti procentech případů lepší než nenamazané. Navíc s nimi dosáhnete i vyšší rychlosti, a tak bez námahy předjedete ostatní lyžaře, kteří kvalitnímu namazání nepřikládají důležitost a na rozdíl od vás jen dřou a nejedou. Dobré namazání lyží přitom není nic složitého. Skluznici přebrousíme jemným smirkovým papírem rovnými tahy ve směru jízdy. Poté lyže pečlivě umyjeme a začneme voskem určeným ke zlepšení skluzu. Nejlepší jsou vosky pro běh volným stylem nebo sjezdařské vosky (nerozhodujte se podle cenovky, vyšší cena nemusí znamenat lepší kvalitu, ale třeba jen dražší značku). Vosk naneste na skluznici, jako byste ji chtěly voskem celou pomalovat, a potom ho zažehlete žehličkou. Nejlepší je elektrická, ale poradíte si i s žehličkou na pevný líh (ta ovšem zrovna dvakrát nevoní). Hlídejte si takovou teplotu, aby vosk dobře tál a spojil se s prohřátým povrchem skluznice, zároveň se ale nesmí přepálit. Pak už je na řadě samotné mazání. Při výběru vosku do voskové komory i na zbytek lyže rozhoduje teplota sněhu a teplota vzduchu ve stopě, po které jedete. Poradí vám v každé dobré prodejně. Vosk nanášíme nejdříve mimo voskovou komoru, poté po celé lyži. Po zažehlení vosk seškrábneme tak, aby byla všude rovnoměrná slabounká vrstva. Na závěr můžete skluznici ještě doleštit silonovým kartáčem nebo korkem. Pro ty z vás, které chtějí pro své lyže udělat maximum, doporučujeme osvědčený tip: Povrch vyleštíte vyřazenou dámskou punčochou navlhčenou ve vlažné vodě, čímž docílíte sklovitého povrchu a ten opravdu jede. Pár slov na závěr Přečetly jste si pár dobrých rad a nezáleží na tom, zda si je vzal k srdci z praktického hlediska váš partner a postaral se kontrolu vaší výbavy sám nebo zda jste to udělala vy. Důležité je, že teď už můžete bez obav vyrazit na sjezdovku. Ovšem nezapomeňte, že dbát musíte nejen na dobrý stav svých lyží, ale i na svou fyzickou kondici. Mnoho úrazů si totiž způsobují právě ti lyžaři, kteří zbytečně přeceňují své síly. Tak lyžování zdar a pozor na sněžného muže! Dopřáváte si v zimě lyžařské dovolené?

Bolest za krkem? Zničte ji!

21. června 2007 v 10:50 Štíhlá linie-pohyb

Bolest za krkem? Zničte ji!

Bolest za krkem? Zničte ji!
Krční svalstvo, které je fyzickým spojovacím článkem mezi velkými skupinami svalů v horní části trupu a jemným svalstvem pod kůží na temeni hlavy, velmi často ztuhne. Stačí v noci špatně ležet a o bolest je postaráno. Nebo celý den sedět u počítače, shrbená.
Co dělat, aby náš krk netrpěl? Vyzkoušejte cvičení k uvolnění šíje! Cvičíte-li pravidelně v posilovně, pak jsou vaše ramenní a krční svaly vystaveny při napínání a smršťování velkému zatížení, které vyvolává ve svalech pocit "sevření". Podobným vlivům však bývá toto svalstvo často vystaveno i při běžné práci nebo i když sedíte za stolem a soustředíte se. Proto je velmi vhodné toto svalstvo procvičovat, aby se včas potlačily, jakmile se - hlavně na pracovišti - objeví, první příznaky ztuhlosti a bolesti krčních svalů. První fáze cvičení K odstranění ztuhlosti zadních šíjových svalů (bez ohledu na to, sedíte-li nebo stojíte) musíte nejdříve vyrovnat hlavu, šíji a páteř, jak nejlépe dovedete. Až do jedné přímky totožné s osou trupu. Potom svěste obě ramena a stáhněte je vzad. Nyní vytahujte šíji co nejvíce vzhůru tak, jako kdyby vám někdo vytahoval hlavu ke stropu. V této poloze s napjatými krčními svaly vydržte, než napočítáte do tří, potom po ukončení napínání zvolna vydechněte. Cvik opakujte několikrát, dokud nezjistíte rozdíl mezi počáteční ztuhlostí a uvolněnějším pocitem. Pokračujeme na židli V další části tohoto cvičení můžete pokračovat vsedě na židli s rovným opěradlem nebo vestoje. Začněte otáčet pravým ramenem mírně dopředu, nahoru a dozadu jako při opisování kruhu. Protáhněte pravou paži s dlaní směrem dopředu co nejvíce dolů, aniž byste přitom měly nepříjemný pocit. Snažte se, abyste cítily až do konečků prstů, jak se každá část paže napíná. Pohlédněte na prsty a paži napjatou směrem k zemi. Vydržte v této poloze, než napočítáte do tří, pak zvolna vydechněte. Podobným způsobem procvičte také levou paži. V další části cvičení otáčejte krouživým pohybem pravým ramenem jako v předešlém cvičení, ale při napínání paže otočte ruku tak, aby její hřbet směřoval dopředu. Představujte si, že při napínání je palec přitahován k podlaze. Podobně jako předtím setrvejte v napjaté poloze, než napočítáte do tří, pak zvolna vydechněte. Stejným způsobem procvičte také levé rameno. Začněte jeho otáčením v ramenním kloubu. Ale jak často cvičit? Uvedená cvičení můžete konat často nebo jen zřídka a kdekoliv podle vlastní potřeby. I když neabsolvujete vždy celý cyklus procvičování ramenních kloubů, kdykoliv pocítíte tuhnutí šíjových nebo ramenních svalů, svěste ramena dolů, stáhněte je dozadu a lehce vytáhněte hlavu vzhůru z ramen. Tato kombinace otáčivého pohybu a napínání by vám měla pomoci uvolnit a zmírnit napětí v trojúhelníku tvořeném šíji a oběma rameny. Bolí vás za krkem z dlhé sedavé práce u počítače?

malá chvilka stačí pro fyzičku

21. června 2007 v 10:50 Štíhlá linie-pohyb

I malá chvilka stačí pro fyzičku

I malá chvilka stačí pro fyzičku
Tělo můžeme zpevňovat, aniž bychom se musely oblékat do cvičebního úboru. Nepotřebujeme dostatek prostoru, činky, podložku ani speciálně vyhraněný čas. Cvičit můžeme i na zastávce při čekání na autobus. Jak na to?
Na zastávce Pokud někde čekáme, nesedejme si. Nezapomínejme na rovné držení těla. Zkusme naopak po tuto dobu stahovat hýžďové svaly. Totéž můžeme provést i se svaly břišními. V kanceláři Sezení v kanceláři není příliš dobré pro záda. Takže až budeme vstávat, tak se nezapomeňme pořádně narovnat a vzpřímit. Jinou obměnou je sezení u počítače. Důležité je především mít upravenou židli tak, abychom se nehrbily. Pokud máte unavená záda, dejte nohy k sobě a hrudník přitáhněte ke stehnům. Ruce nechte volně spuštěné k chodidlům. Tento cvik provádíte v sedě na židli. V kuchyni Při vaření si můžeme taky fajnově zacvičit. Při čekání, až se něco upeče, udělejme třeba pár výpadů a dřepů. Nebo se lze opřít o kuchyňskou linku a jednou nohou kmitat směrem dozadu. Cvičení s dětmi Do samotného procesu cvičení můžeme zapojit i naše ratolesti. Ale než udělají domácí úkol, nad kterým musíme dohlížet, můžeme si udělat pár sklapovaček. U televize Pokud si chceme udělat hezký večer s partnerem a sledovat televizi, pustí asi většina z nás cvičení z hlavy. Pokud jsme ale u televize samy, můžeme si třeba při reklamní pauze střihnout pár cviků, které nevyžadují příliš soustředění. Nemusíme dělat kliky, při kterých neuvidíme na obrazovku, ale můžeme zvolit sedy lehy nebo tzv. nůžky. U počítače Pokud dlouho hledíme do počítače, nezapomínejme na krční páteř. Tu a tam se podívejme vždy za jedno rameno nebo si protáhněme krk pomocí rukou. Jak na to? Hlavu nakloníte k jednomu rameni a pomocí paže se snažte hlavu a rameno přiblížit k sobě. I nohy je dobré protáhnout, aby pak nebyly unavené. V sedě na židli je napněte a snažte se k nim co nejvíce přitáhnout. Nezapomeňte se uvolnit a pak směle pokračujte v práci. Cvičíte pravidelně? Máte raději zimní nebo letní sporty?

Běžecká ABECEDA

21. června 2007 v 10:49 Štíhlá linie-pohyb

Běžecká ABECEDA

Běžecká ABECEDA
Je ráno, vzduch jěště voní koncem léta a sluníčko se také snaží. Nemůžete dospat? Pojďte se proběhnout ven.
V ulicích potkáváte jen pár těch, co nemohou dospat. Město se teprve probouzí do dalšího dne. Milujete tuhle dobu. Dostáváte chuť proběhnout se v nedalekém parku. Přemluvte své tělo i sebe, po běhu vám pak bude blaženě!
A nemyslete si, že půjde o něco extra náročného. Běhání je jeden z nejpřirozenějších lidských pohybů a umí ho každý z nás. Posiluje komplexně všechno svalsyvo, dělá dobře kardiovaskulárnímu systému, a tím zvyšuje kondici. Míru náročnosti si určujete navíc vy sami. Začínejte pomalu a pozvolna. Nejdříve klidně střídejte běh s chůzí. Až si tělo zvykne, můžete chůzi vynechat.
B ěhejte co nejvíce po měkkém podkladu, tedy nejlépe po polních, lesních nebo parkových cestách. Šetříte tím klouby a šlachy. Ještě než vyrazíte ven, měly by vaše kroky směřovat do obchodu s běžeckou obuví (pokud už jste tak neučinili). Nejde o zbytečnost ani luxus, ale ochranu vašeho zdraví. Svaly i klouby by vás brzy začaly bolet a místo po cestičkách v lese byste běhali k rehabilitačnímu lékaři či ortopedovi. Nakupování bot je nejvhodnější odpoledne, kdy máte nohy lehce nateklé. Ráno jsou v pohodě, protože celodenní zátěž je teprve čeká. Vyberte si typ obuvi podle toho, kde budete běhat. Existují boty krosové, silniční, univerzální atd. Každé mají jiné tlumení podrážky. Při výběhu sledujte i materiál svrchní části. Měly by dostatečně "dýchat", aby se vám chodidla moc nepotila. Prsty ve špičce musí být volné (za patu byste měli dostat ukazováček). V prodejně se zdržte déle, boty důkladně vyzkoušejte a nechejte si poradit od prodavačky.
C ítíte-li chuť, vydejte se vpřed! Buďte opatrní na své tělo, a proto se nezapomínejte po krátkém rozklusání protáhnout, abyste svaly připravili na pohyb a zároveň zamezili možnému poranění. Úvodní protažení (strečink) stačí krátké. Naopak delšímu protažení se věnujte až po doběhnutí. Před během nezatěžujte žaludek nejméně dvě hodiny sytým jídlem. Hlad zaženete třeba kouskem ovoce, piškoty nebo müsli tyčinkou. S téměř prázdným žaludkem se vám bude běhat nejlépe. Stejně tak i po doběhu spíše pijte a doplňujte tekutiny, než baštěte větší jídlo.
D ejte si také pozor na některé drobnosti techniky běhu. Držte zpevněnou horní polovinu těla. Neprohýbejte se v zádech a nevystrkujte příliš hýždě (bolela by vás bederní část páteře). Lokty nešvihejte do stran, ale dozadu. Při běžeckém kroku nenašlapujte na špičky (možná tak při krátkém sprintu), naopak pokládejte chodidla na zem přes paty (jinak byste si zničili achilovky). Bradu mějte mírně přitaženou k hrudníku, nikoli předsunutou dopředu. Nezadržujte dech, ale nechte mu volný průběh, včetně funění - ať všichni vědí, že makáte :) Uvolněte se z vzhůru vpřed!
E xistuje jen špatně zvolené oblečení na běhání, nikoli nevhodné počasí. Proto se oblečte tak, abyste se nepřehřívali a zároveň vám nebyla zima. Podstatná je první vrstva přímo na těle. Musí odvádět pot a být prodyšná. Kvalitní a pevná podprsenka u žen (nejlépe top) zamezí nepříjemným otřesům. Ponožky by vám neměly být velké, naopak musí přesně sedět na chodidlech. Vyztužení na patě a pod bříšky zabrání bolestivým otlakům.
F inále? Máte odběháno? Po čele vám stékají kapky potu, srdce bubnuje v rytmu staccata a vám je blaženě? Vidíte, tak to zkuste příště zas!
NESEĎTE DOMA!
Při běhání si užijete i spoustu legrace. Až se vám bude zdát běh nudný a stále stejný, zařaďte poskoky, přeskoky, běh pozadu... S tempem běhu si můžete i hrát - kličkovat mezi stromy, vyběhnout do kopce, seběhnout dolů apod. Odvažte se, dovádějte, radujte se. A hudba při sportu? Jasně! Motivuje i potěší.
NECHCE SE VÁM BĚHAT SAMOTNÉ A VÁŠ PES JE LENOCH?
Klikněte na www.pim.cz a nejděte si společnici nebo skupinku pro trénování. Poměřit se s ostatními můžete na závodech pro veřejnost, termíny zjistíte např. na www.beh.cz.
Běháte pravidelně? Vyhovuje vám běžecká samota, nebo spoluběžec?

Trapte své tělo ve vodě!

21. června 2007 v 10:49 Štíhlá linie-pohyb

Trapte své tělo ve vodě!

Trapte své tělo ve vodě!
Voda - přírodní živel, proti kterému nikdo z nás nechce stát přímo tváří v tvář. Pokud však VODU umíme zkrotit, je poslušná jako beránek.
Nejenže nás očišťuje a ochlazuje, má jedinečnou sílu nadlehčovat a dodávat našemu celému fyzičnu energii a potřebné uvolnění. Pokud zrovna netrpíme fobii z vody či plavání, není nad to se ve vodě jen tak šplouchat a použiji-li svůj oblíbený výraz tzv. rochnit. Je spousta sportů, které se naučili lidé ve vodě provozovat využívajíc jejich blahodárných účinků. Není to jen plavání, potápění, windsurfing a mnohé další aktivity, které si lze užívat zejména na otevřené hladině. I tak malý prostor, jakým je uměle vybudovaný bazén, nám může poskytnout náročný trénink spojený se zábavou i snahou se svým tělem něco dělat. O čem mluvím? O disciplíně zvané aqua aerobik. Znáte ho?
Má vůbec nějaké minus?
Jako většina plovacích sportů je i aqua aerobik velmi zdravý co se týče bezpečného pohybu a malého rizika úrazu. Na rozdíl od klasického aerobního cvičení nedochází při aqua aerobiku k přetěžování kloubních vazů a páteře. Při klasickém aerobiku totiž zatěžujeme kolena a kyčle vlastní vahou, která se ve vodě jaksi ztrácí. Voda sice nadnáší, ale to neznamená, že vám nedá zabrat. Díky jejímu odporu trénujete nejen svaly ale i svou vytrvalost.
Pozitivní je i to, že ve vodě dochází k 4x rychlejší redukci váhy než na suchu. Pokud náhodou patříte mezi ty, které mají problémy s kardiovaskulárním systémem, budete aqua aerobicem nadšená. Výše maximální tepové frekvence je totiž ve vodě o 10 až 15% nižší než na suchu. To je skoro jako zázrak! Mimoto jsou hodiny aqua aerobiku mnohem kratší, řekla bych že téměř poloviční, než klasické hodiny aerobiku. Po 45 minutách aktivního cvičení ve vodě máte opravdu dost a jste opravdu ráda, že se skoro nezačínáte potit. Ale jde opravdu o to cvičit poctivě.
Bude ze mě akvabela?
Aqua aerobic se cvičí většinou v menších bazénech, v místech, kde voda sahá cca do poloviny hrudníku, je potřebné, abyste nohama dosáhla bezpečně na dno. Nepotřebujete k němu nic, kromě plavek (nejlépe jednodílných s Lycrou) a ručníku. Instruktorky se ke svým hodinám přinášejí hudbu a také tzv. nudle, se kterými se po úvodních hodinách chodí cvičit na hloubku.
Cvičení ve vodě, jak se aqua aerobiku říká, si u nás během posledních let získává stále více příznivkyň. A vzhledem k tomu, že kapacita jedné hodiny je omezená většinou na 20 až 25 lidí, vyplatí se buď hodiny rezervovat nebo si zakoupit přímo permanentku do některého z bazénů.
Kde se můžu zapsat?
Nemáte s tímto cvičením zkušenost? Nalákaly vás naše řádky? Tak si pro další informace klikněte na stránky klubu AQUA AEROBIC! Najdete zde podrobnosti, akce klubu a také místa, kam si můžete přijít zaskotačit. Jsou to sice jen místa pražská, ale pokud klub poprosíte o radu, zajisté vám poskytnou informace, kde si ve svém městě můžete zajít zacvičit.
Plavete ráda? Který je váš nejoblíbenější vodní sport?

Cvičení pro boubelky I.

21. června 2007 v 10:48 Štíhlá linie-pohyb

Cvičení pro boubelky I.

Cvičení pro boubelky I.
Pakliže trpíte nadváhou a rozhodli jste se, že s tím něco uděláte, určitě jste také přemýšleli i o tom, jaký pohyb by byl pro vás ten nejvhodnější. Náš malý průvodce sportovními aktivitami se vám pokusí vaši otázku zodpovědět.
Jako ryba ve vodě Plavání lze skvěle doporučit. Nesmíte ovšem přemýšlet o tom, jak vypadáte. Chcete přece zhubnout a pro krásu musí člověk trpět (tedy, musí občas vystavovat i své nehezké proporce). Voda vás přirozeně nadnáší a nezatěžujete páteř a klouby. Při plavání člověk zapojuje do pohybu ruce i nohy. Možná se vám bude zdát, že plaváním nelze v žádném případě zhubnout, protože se nezapotíte. Omyl! Kalorie při této aktivitě spalujete také. A hlavně tvarujete nohy, paže a posilujete záda. Jestli opravdu toužíte nějaké ty tuky spálit, měli byste ve vodě vydržet (a samozřejmě plavat) alespoň dvacet minut. Varianta pro neplavce Jestli neumíte plavat, nevadí, místo plavání se můžete pustit do aquaaerobiku. Některé lekce jsou sice vedené v hloubce, ale pak existuje řada těch, kde stojíte ve vodě po pás nebo pod prsa a cvičíte. Aerobik ve vodě je mnohem namáhavější a více si zaposilujete - odpor vody vás k tomu donutí. Voda tělo zase výborně nadnáší a tlumí případné doskoky. Při cvičení ve vodě lze využít mnohé pomůcky - vodní nudle, pásy, rukavice, činky, míče, plovací destičky. Energetický výdej je samozřejmě závislý na tom, jaká je teplota a hloubka vody a také intenzita cvičení. Šlápněte do pedálů A je jedno, jestli svého »dvoukolového miláčka« vytáhnete někam do přírody, budete šlapat na rortopedu doma nebo vyrazíte za skupinou lidí do spinning centra. Budete-li pravidelně jezdit na kole, vězte, že získáte pevnější stehna, vytvarujete boky a zadeček. Frekvenčním způsobem jízdy, budete dokonale spalovat tuky. Ale zase! Musíte šlapat alespoň dvacet minut, abyste dosáhli kýženého výsledku. Pak si můžete postupně minuty přidávat. Vydáte-li se na spinning, nenechte se strhnout davem a zezačátku si jeďte svoje tempo. Když nebudete stíhat (do kopců nebudete mít výdrž), klidně si odpočiňte. První lekce jsou vždycky náročné. Pokud vydržíte, zvyknete si a hodinová jízda na kole se vám bude zdát málo. V příštím díle vás čekají další sporty, při kterých budete hubnout a tvarovat postavu. Která pohybová aktivita je vám sympatická nejvíc?

Sporty, které tolik neznáte!

21. června 2007 v 10:48 Štíhlá linie-pohyb

Sporty, které tolik neznáte!

Sporty, které tolik neznáte!
Léto je za dveřmi a nás čekají teplé dny u vody, výlety a dovolené. Nebaví vás se jen tak povalovat na dece nebo okukovat památky, ale zase nejste takový blázen, který se vypraví na padesátikilometrovou túru ve třicítce. Máme pro vás pár tipů.
S talířem se nudit nebudete! Dřív jsme tomu říkali létající talíř, ale dneska tomu nikdo neřekne jinak než frisbee. Tenhle sport vznikl v padesátých létech v USA jako studentská zábava. Dnes je z něj regulérní sport s několika druhy her, u nás však není příliš rozšířený. Většina lidí hraje frisbee pro zábavu. Má to spoustu výhod - pro házení stačí dva, talíř je skladný, lehký a dlouho vydrží (pokud s ním budete zacházet slušně), hrací plocha není příliš náročná na prostor (samozřejmě podle počtu hráčů) a házet si můžete na různém povrchu. K vodě nebo na výlet je to ideální společník, určitě se s ním nebudete nudit. Hrajte si jako Francouzi Zkuste petangue! Původem francouzská hra je dnes oblíbená po celém světě, nejvíce však ve Středomoří. Sadu na petangue dnes koupíte skoro na každém rohu nebo si ji můžete půjčit (půjčovny se nacházejí u míst, která jsou vhodná k provozování této hry). Sada většinou obsahuje osm koulí a dřevěnou kuličku zvanou »prasátko« nebo »košonek«. Jedna koule váží 700-800g, takže taková sada není nic lehkého, ale to je asi jediná nevýhoda tohoto sportu. Jinak vám stačí minimálně dva hráči a rovná středně velká plocha (písek, tráva…). Na první pohled je petangue jednoduchý, ale zdání klame. Technika je při tomto sportu důležitá a pro její zvládnutí je třeba pravidelný trénink, ale když ho chcete hrát jen tak, na techniku nekoukejte. Totiž, čím hůř vám to půjde, tím to bude větší sranda. Jednodušší než volejbal Na volejbalové hřiště narazíme dost často, ale kdo by s sebou pořád tahal míč. A vůbec - volejbal není zase nic moc jednoduchého a hrajte ho, když to neumíte! Je tu alternativa a ta se jmenuje Ringo. Sport je to relativně nenáročný na techniku, ale naběháte se u něj dost a dost. Ringo se hraje s gumovým kroužkem, který je uvnitř dutý. Hlavním principem hry je hodit kroužek na hrací plochu spoluhráče tak, aby ho nechytil. Pokud ho nechytí, máte bod, pokud ho chytí, musí ho odhodit zase na vaši hrací plochu. Kroužek se odhazuje stejnou rukou jakou byl chycen a spoluhráči si mezi sebou nepřihrávají. Když se hraje ve dvojicích nebo trojicích, používají se kroužky dva a to je teprve »šrumec«. A jaké netradiční hře nebo sportu dáváte přednost vy?

Sportující boubelky? No ano!

21. června 2007 v 10:47 Štíhlá linie-pohyb

Sportující boubelky? No ano!

Sportující boubelky? No ano!
V minulém díle jsme všechny boubelky lákali na kolo a do bazénu. Ale sportovních aktivit, které jsou vhodné pro lidi trpící nadváhou, je mnohem víc. Na další z nich se podíváme dnes…
Choďte! Zatímco ke většině sportům potřebujete nějaké to vybavení (ať už speciální dres, pomůcky nebo náčiní), k chůzi vám postačí vlastní nohy. A chodit můžete kdekoliv a kdykoliv se vám zachce - v lese, ve fitku, do schodů… Samozřejmě, že chůze by měla být trošku svižnější a žádné »lážo plážo«! Poctivá chůze je prototypem aerobního cvičení - pakliže se nevěnujete chůzi vyloženě na profesionální úrovni, vězte, že vám tato aktivita nezatěžuje příliš kyčle, kolena ani záda. Navíc pravidelná chůze stimuluje činnost břišních, stehenních, lýtkových a hýžďových svalů. Pokud to jde, choďte denně, místo výtahu šlapejte schody a klidně si je vyjděte několikrát - zátěž ale přidávejte postupně. Pakliže se vydáte do ulic nebo někam na polní cestu, zkuste chůzi střídat s mírným poklusem. Začnete-li opravdu cíleně trénovat (alespoň 20 minut denně po dobu tří týdnů) a dobu chůze budete zvyšovat, výsledky se stoprocentně dostaví. Tančete! Rády tancujete, ale nejraději doma, když vás nikdo nevidí? Nechcete své objemné proporce nikde vystavovat? Jestli se vydáte na břišní tance, nemusíte otázku většího bříška řešit (tedy alespoň v tuhle chvíli). Tanec není jen zábava, ale taky pěkná dřina - stačí si vzpomenout na aktéry soutěžních tanečních pořadů a Mahulenu Bočanovou, která se ke krásnému štíhlému tělu protancovala a bude vám jasné, že to není pouze nějaké odreagování se (na druhou stranu výsledků jako Mahulena byste dosáhla minimálně tříhodinovým tréninkem týdně po dobu zase několika týdnů). Vám bude stačit pomalé a postupné shazování kil, tedy dvě lekce týdně. Během půlhodinky tancování můžete spálit stejné množství kalorií jako při chůzi nebo jízdě na rotopedu. Nejen, že snížíte svou váhu, ale také zlepšíte cévní systém. Při tanci zapojujete do práce všechny svaly těla, nejvíce ale dolní končetiny a zadeček - orientální tance jsou naprosto ideální ke tvarování problémových partií! Posilujte! Většina buclatých žen by už vůbec nikdy v životě a za žádnou cenu nevkročila do útrob posilovny. Ještě aby na ně někdo posměšně koukal! Pakliže se neodvažujete z těchto důvodů do fitcentra vkročit, posilujte doma. Zajděte do některého ze sportovních obchodů a kupte si činky (do výběru si nechejte raději mluvit odborníkem). Kupte si cvičební kazetu (DVD) a řiďte se instrukcemi. Nechcete si přece ublížit. Rovněž se můžete poradit s trenérem, ale to byste nejspíš do toho fitka musela tak jako tak zajít. Výsledky nejsou tak brzo viditelné jako třeba u jízdy na kole nebo běhání, ale vydržíte-li, chlubit se pak můžete hezky vypracovaným a zpevněným tělem. A jakou sportovní aktivitu byste si vybrala by?

Pozor! Jsou tu nové poruchy přijímání potravy! (díl 2.)

21. června 2007 v 10:45 Štíhlá linie-diety

Pozor! Jsou tu nové poruchy přijímání potravy! (díl 2.)

Pozor! Jsou tu nové poruchy přijímání potravy! (díl 2.)
V prvním díle jsme vám představili dvě nové nemoci. Neznáte však ještě všechno. V dnešní části vám povíme o dalších poruchách přijímání stravy, které mohou stát jejich oběti i život!
Ortorexie: zdravé stravování Ortorexie je název pro posedlost zdravým stravováním. Zatímco anorexie a bulimie jsou poruchy příjmu potravy, kde se jedná především o kvantitu, u ortorexie jde o kvalitu. Poprvé ji popsal americký lékař Steve Bratman, který jí trpěl sám. Ortorektik se stává obětí jídla stejně jako anorektici nebo bulimici - celý jeho svět se točí kolem toho, co jí, ale také jak se to připravuje, počítá i kalorie každé potraviny, vyhledává nové a nové informace o zdravém stravování. Vše musí být »zdravé« (je jedno, jestli to zdravé opravdu je, důležité je to, že to za zdravé považuje on), což vyžaduje přísné odříkání. Ženy, které jsou často obětí této nemoci, jsou velmi štíhlé (protože jí potraviny nízké na kalorie), vypadávají jim vlasy, nemají menstruaci, mohou trpět i chudokrevností. K fyzickým příznakům se však často nabalují i psychické problémy jako jsou deprese, sociální izolace a podobně. Nejvýznamnější částí léčení je proto psychoterapie. Chorobná žravost Lidé, kteří trpí chorobnou žravostí, se potají oddávají jídlu, které spořádají velmi rychle (»žravě«) a je jim prakticky jedno, co vlastně jedí. Často to dělají v noci, aby je nikdo neviděl. Mnozí z nich také předstírají, že vlastně drží dietu, přes den skoro nic nejí, ale v noci si to kompenzují. Poté je zachvacují pocity viny. Rozdíl mezi bulimií a chorobnou žravostí je ten, že bulimici si žravost kompenzují například zvracením nebo požíváním projímadel. Ti, co trpí chorobnou žravostí, však váhu jen nabírají, což vede k obezitě, která způsobuje mnoho zdravotních problémů, od nemocných kloubů až po kornatění tepen. Obézní lidé tak často kvůli kumulaci různých zdravotních problémů dříve umírají. Dle průzkumů trpí chorobnou žravostí až 50 % všech obézních lidí. Typickou obětí je žena mezi čtyřicítkou a padesátkou, která trpí depresemi, je nejistá a jídlem si kompenzuje neúspěchy v životě. Vhodnou léčbou je proto kombinace návštěv psychologa a odborníka na výživu. Věříte, že tyto nové poruchy mohou vážně ohrozit mnoho lidí?

Vykašlete se na fast foody, vaše tělo vám »poděkuje«!

21. června 2007 v 10:44 Štíhlá linie-diety

Vykašlete se na fast foody, vaše tělo vám »poděkuje«!

Vykašlete se na fast foody, vaše tělo vám »poděkuje«!
Vyvážená strava, která je základem pevného zdraví, by neměla být jednostranná. Takže pokud se chcete dožít vysokého věku, fast foody ve vaší ulici by vás příště měly nechat chladnou a po zdroji energie byste se měla poohlédnout spíše jinde.
Třikrát do týdne není čas od času! Nejenom, že pořádný megaburger se sýrem je doslova pohromou pro vaši štíhlou postavu, je příčinou tukových polštářů a celulitidy, ale obsahuje žalostně málo vitamínů a vlákniny. Což ale určitě už víte, že? Ale když je tak dobrý… Čas od času si samozřejmě můžete bez výčitek svědomí podobnou dobrotu dopřát, ale své tělo byste měla nadopovat především vitamíny a antioxidanty. I když vás farmaceutické firmy denně v reklamách přesvědčují o tom, že bez jejich vitamínů zřejmě do tří týdnů »zemřete«, nemusíte se ládovat drahými doplňky z lékárny, pokud je váš jídelníček vyvážený. Některé vitamíny dokáže naše tělo úspěšně skladovat a vytváří si zásoby třeba i na rok dopředu, jiné musíme doplňovat denně. Celozrnné výrobky - vláknina, vitamíny a prevence rakoviny Víte, proč nás lékaři a odborníci nabádají, abychom bílé pečivo jednou provždy nahradili celozrnným? Nejde o to, že by mělo méně kalorií a lépe se po něm hublo, ale celozrnné produkty obsahují hrubou vlákninu, která doslova »vykartáčuje« naše střeva a zbavuje je nestravitelných zbytků. Svrchní části zrn mimoto obsahují ještě jednu důležitou látku - thiamin neboli vitamín B1. Ten je velmi důležitý pro správnou funkci centrálního nervového systému a metabolismu. Thiamin působí jako antioxidant, což znamená, že neutralizuje volné radikály, které způsobují rakovinu. Proto si příště, až se ráno nestihnete nasnídat, skočte místo do stánku s rychlým občerstvením raději do obchodu a smlsněte si na cereální tyčince, jogurtu s vlákninou nebo müsli. A nebo si alespoň místo bílé bagety objednejte celozrnnou… Lepší malá snaha, než žádná. Hlídáte si skladbu vašeho jídelníčku?

Pozor! Jsou tu nové poruchy přijímání potravy! (díl 1.)

21. června 2007 v 10:44 Štíhlá linie-diety

Pozor! Jsou tu nové poruchy přijímání potravy! (díl 1.)

Pozor! Jsou tu nové poruchy přijímání potravy! (díl 1.)
Myslíme si, že o bulimii a anorexii víme vše, ale nové poruchy přijímání stravy postihují další a další z nás a nemusí se jednat jen o modelky. Mnoho z nich totiž vůbec neví, že se jedná o nemoc a nevíte to asi ani vy!
Syndrom vybíravého jezení Pod tímto poněkud tajemným názvem se skrývá porucha, která se vyznačuje tím, že postižená osoba jí pouze vybrané potraviny, ale ovšem v extrémním měřítku. Lékaři udávají jako vodítko méně než deset typů potravin v deseti dnech. Až dodnes jste si asi myslela, že to, že nejíte červené maso a bílé pečivo je fajn, ale jsou i tací, kteří se stravují výhradně jablky a zeleninovým salátem (třeba v ohromném množství, takže se nedá mluvit o anorexii). Tito lidé pak trpí různými nemocemi, jelikož jejich tělo začne postrádat mnohé vitamíny a živiny, které jim jednostranná strava poskytuje. Pokud máte strach, že byste mohla touto vážnou poruchou trpět, zkuste si odpovědět na pár otázek:
  • Skládá se váš jídelníček z deseti a méně druhů potravin?
  • Máte problém si v restauraci vybrat?
  • Přestala jste cestovat, protože vám nikde neuvaří tak jak jste zvyklá?
  • Kamarádi vám už naznačili, že vaše forma stravy jim přijde nerozumná?
Pokud jste odpověděla alespoň na dvě otázky kladně, měla byste navštívit okamžitě lékaře a psychologa. Budete-li pokračovat v podobném způsobu stravování, mohla byste si přivodit velice vážné zdravotní problémy, které by v určitých případech mohly skončit i tragicky. »Syndrom gurmána« Na tom určitě není nic špatného, pomyslí si každý. Jenže je třeba najít hranici, kdy jde opravdu jen o gurmána a kdy o psychicky narušenou osobu, která potřebuje pomoc. Pro obsesivního gurmána je jídlo jeho životem a veškerý svůj čas tráví přípravou, plánováním a dokonce i myšlením na jídlo. Přetrhává kvůli tomu i sociální vazby, izoluje se od ostatní společnosti, ztrácí zájem o zbytek světa. Někteří odborníci věří, že příčinou syndromu gurmána může být výsledkem porušení pravé hemisféry (jako je například nádor). Obsesivní gurmán ale netrpí obezitou, jeho léčba proto spíše spočívá v psychoterapii. A co vy? Našla jste v těchto příznacích někoho známého?

Ideální dieta? Ta ze South Beach!

21. června 2007 v 10:43 Štíhlá linie-diety

Ideální dieta? Ta ze South Beach!

Ideální dieta? Ta ze South Beach!
Zpěvačka, herečka a modelka Jessica Simpson tvrdí, že bez ní by byla tlustá jako bečka, dopustit na ni nedají i jiné celebrity. Velmi rychle se stala jednou z nejpopulárnějších diet v Americe a my víme proč!
Žádné extrémy Dieta ze South Beach je doporučována mnohými lékaři pro svou vyváženost a neškodnost. Zatímco jiné diety jako například Atkinsonova dieta sice funguje za cenu ničení si metabolismu, dieta ze South Beach má podobné účinky (ztráta šesti až osmi kilogramů za dva týdny!), ale za zcela přirozených podmínek. Jíst totiž budete zcela normální porce všech druhů masa, včetně drůbežího, ryb a mořských plodů. Vedle toho budete konzumovat i spoustu zeleniny a salátů s italským dresinkem (tzn. s olivovým olejem, žádná majonéza). Každý den sníte tolik, abyste neměla hlad, takže i svačiny a po večeři dezert. Pokud se budete stresovat z hladu, dieta nemusí být vůbec úspěšná. Vedle toho budete také hodně pít vodu a dokonce i kávu či čaj. První dva týdny Po tu dobu nebudete smět jíst určité potraviny, které ale budete poté postupně přidávat do svého jídelníčku. Mezi ně patří pečivo, těstoviny, rýže, brambory a dokonce i ovoce. Také nebudete moci jíst žádné sladkosti, čokolády, zákusky, zmrzliny ani pít alkohol. Po těchto dvou týdnech však budete smět začít pít víno a postupně přidávat i zbytek klasických potravin. Měla byste ale být rozumná a sladkosti si dát třeba v malých porcích jednou za čas. Za prvé si jich více užijete a za druhé v malém množství prospějí vaší psychice i tělu. Proč to funguje? První fáze diety je zaměřená na konzumaci »dobrých tuků« (tedy těch, které vaše tělo potřebuje a ze kterých nepřibíráte na váze), dostatečných porcí (protože pokud budete jíst málo, vaše tělo přepne do režimu hladovění a nebude tuky odbourávat, nýbrž si je skladovat na »horší časy«), vlákniny a na kontrolu obsahu cukru v krvi. Po skončení této fáze budete mít již zdravé návyky, nebudete mít tolik chuť na nesprávná jídla, budete zvyklá jíst šestkrát denně, abyste nehladověla. Tím se změní i váš metabolismus, s čímž právě tato dieta počítá. Pak by měl už takto nastartovaný běžet dál a spalovat ty správné tuky v tom žádoucím množství. Zamlouvá se vám tato dieta? Přemýšlíte o tom, že ji zkusíte?

Mít sexy figuru? To není přece složité…

21. června 2007 v 10:43 Štíhlá linie-diety

Mít sexy figuru? To není přece složité…

Mít sexy figuru? To není přece složité…
Nepouštíte se do žádných diet a hubnoucích plánů jen proto, že máte pocit, že to vyžaduje mnoho přemýšlení, pohybu a neustálého pozorování toho, co pozřete? Nebo si říkáte, že vy na to prostě nemáte? Ale máte! Chce to trochu cviku a téměř dokonalá postava bude na světě. A zachováte si také zdraví!
Pohyb a zase jen pohyb Proč si pořád ty ženské jen myslí, že k tomu, aby zhubly a ještě vypadaly dobře, stačí, že nebudou jíst. Dobře, diety do jisté míry fungují, pokud chcete jen kila dolů, ale jestli toužíte šupnout do kraťasů a vystavovat svůj zadek a stehna, jen nějaké shození kil nepomůže. Přitom by stačilo, kdybyste každý den ve sportovním vyběhla ven. Běh můžete střídat s rychlou chůzí a půl hodinka bude dostačující. Začněte na patnácti minutách a pak si čas postupně přidávejte. To, že se hýbete, snižuje onemocnění cukrovkou a také problémy s pohybovým aparátem v pozdějším věku. Jako vegetariánka Ale jen třeba tři dny v týdnu. Vyhněte se masu a nahraďte jej zeleninovými saláty. Dopřejte svému tělu více vlákniny, což je také výborná prevence před zhoubným onemocněním střev. Jestliže dokážete zapomenout na tučné pokrmy, zredukujete i riziko nadváhy. Klidný spánek Měla byste mít také pravidelný jídelní režim (i když chápeme, že vždycky to nejde - dopřát si pravidelných pět porcí denně). Musíme vám ale připomnět, že právě v tom tkví také tajemství úspěchu diet. Nepravidelnost vede jen ukládání tuků. Rovněž byste měla mít dostatek klidného spánku. Protože únava vás nedonutí ani k těm půlhodinovým aktivitám. Bonus - sex! Ale to je vám přece úplně jasné, že tato aktivita vás nenechá tloustnout. Duševně a fyzicky se budete cítit naprosto skvěle. A v tomhle případě není třeba nikoho omezovat - tady se klidně můžete řídit slovy - čím víc, tím líp. Co je pro vás při dietě nezvládnutelné?

Bez čeho se neobejde dieta? Bez ryb a ovoce!

21. června 2007 v 10:43 Štíhlá linie-diety

Bez čeho se neobejde dieta? Bez ryb a ovoce!

Bez čeho se neobejde dieta? Bez ryb a ovoce!
Dieta nemá být jednostranná, na druhou stranu některé potraviny se dají na určitou dobu vynechat. Jiné byste naopak ze svého jídelníčku vynechávat neměla, zvláště tehdy, pokud chcete být i krásná. Které to jsou?
Rajčátka a rudé pomeranče Zelenina by se měla stát součástí vašeho menu nejen tehdy, když se snažíte odbourat pár kilo. Zapamatujte si, že červené potraviny, ať to jsou papriky, rajčata nebo krvavé pomeranče obsahují velké množství antioxidantu betakarotenu - vaši pokožku udržují svěží a starým buňkám dají »červenou kartu«. Hladší pleť budete mít i se špenátem nebo mrkví (v letních měsících vám navíc udrží delší opálení). Ryby, ryby, rak, rak… No, s těmi raky to bude složitější, ale ryb si můžete dopřát hojné množství. Takový losos, pstruh nebo i sardinky jsou při dietě nezbytné. Makrela je tučnější, ale když ji nebudete pojídat každý den, nebude to určitě na škodu. Ryby obsahují omega-3 mastné kyseliny, a ty zlepšují krevní oběh a také zpomalují tvorbu vrásek. Mléko a mléčné výrobky Jsou téměř nutností. Obsahují vápník a jestli chcete mít hezké zdravé zoubky, měla byste každý den nějaký ten mléčný výrobek zkonzumovat. Díky jim budete také více odolná k nemoci dásní. Ovoce a zelenina Konečně si budete moct dopřát zdravé ovoce, které nebude »vyhnané« chemikáliemi - jahody už budou za chvíli k mání nejen v obchodech, ale také na vašich zahrádkách. Ovoce obsahuje velké množství vitamínu C (i když…, za zmínku možná stojí uvést, že taková červená paprika má mnohem více »céčka« než pomeranč). Díky nim bude vaše pokožka pružná a hladší. Váš jídelníček by měl být doplněn také o obiloviny, semínka a libové maso. Tělo nadopujete potřebným množstvím zinku a železa. Zinek má protizánětlivé účinky a zklidní vaši pleť zvláště tehdy, je-li náchylná k akné. To, že se vám začnou na nehtech tvořit bílé flíčky nebo se začnou lámat, je známkou toho, že vám zinek chybí. Které potraviny musí hrát stěžejní roli při vaší dietě?

Proč jsou Italové tak štíhlí a spokojení? Díl I.

21. června 2007 v 10:42 Štíhlá linie-diety

Proč jsou Italové tak štíhlí a spokojení? Díl I.

Proč jsou Italové tak štíhlí a spokojení? Díl I.
Především za to vděčí jejich báječnému jídlu. Je lehké, zdravé a velmi chutné. Zkuste jíst jako Italka, brzy je pár kilo pryč a na tváři úsměv.
Jablíčka z ráje Jednou z hlavních potravin, kterou Italové používají, jsou rajčata. Syrová do salátů, dušená do omáček, na pizzu, do gulášů… Vyzkoušejte lehký předkrm s rajčaty, mozzarelou a bazalkou (která mimochodem pomáhá při trávení) - salát Capresse. Rajčata mají velmi málo kalorií a obsahují spoustu prospěšných látek - vitamíny C, B, E, K, kyselinu listovou, draslík, fosfor, vápník. Pokud se tepelně zpracují, obsahují velké množství antioxidantů. Je dobré je jíst s kapkou oleje, samozřejmě výborného panenského olivového, aby naše tělo mohlo zpracovat i vitamíny rozpustné jen v tucích. Mořské potvory a rybí dobroty Italové milují ryby a plody moře. Jedí je několikrát týdně. Jsou tak díky vysokému obsahu jódu v těchto jídlech chráněni třeba před arteriosklerózou nebo problémy se štítnou žlázou. Tato jídla dále obsahují také draslík a hořčík. Jejich příprava není příliš náročná, hlavně po stránce času. Výborně se k nim hodí česnek, špenát a nepostradatelná je citronová šťáva. Na talíři tak budete mít zdravé a chutné jídlo. A když ho doplníte pořádnou porcí zeleniny, utečou přebytečná kila pryč, jen co to uvidí. Zdravá a dietní příloha A nemůžeme zapomenout ani na milované těstoviny. Italové jich mají tolik druhů, že se to snad ani nedá vyjmenovat. Špagety, vrtule, mašličky, lasagně, canelony… Ty nejkvalitnější se vyrábějí ze semolinové mouky. Jsou velmi vhodné do dietního jídelníčku, ač mají vysokou energetickou hodnotu, jejich glykemický index je nízký (potraviny s nízkým glykemickým indexem vás zasytí na delší dobu). Pokud chcete dodat tělu i trochu vlákniny, nebojte se celozrnných těstovin. Pořádně si to užijou! A při jídle nejde jen o potraviny jako takové, důležité je samozřejmě i to, jakým způsobem jsou konzumovány. Italská večeře se skládá z několika chodů. Porce jsou malé, to aby se Italové nepřejídali. Velká pestrost pokrmů - od slaných až po sladké, dokonale uspokojí vaše chuťové buňky, takže mlsná vás už určitě honit nebude. Jedí pomalu a dlouho, na jídlo si najdou vždycky čas a pořádně si ho vychutnají, proto jsou tak spokojení. Ve které světové kuchyni si libujete?