Na světě člověka není,aby se zalíbil všem..

Hříchy proti kráse – tohle NEDĚLEJTE!

16. listopadu 2007 v 20:56 |  Tvář
Hříchy proti kráse – tohle NEDĚLEJTE!
Myslíte si, že jednou se neodlíčit po párty nevadí? Že kousání kůžičky u nehtů není horší než kousání nehtů samotných? Omyl! V následujícím článku jsme pro vás připravili seznam nejhorších kosmetických hříchů a jak se jich už dočista zbavit

Úplně jiná!
Častá a radikální změna barvy vlasů vám nejenom může zadělat na poruchu osobnosti, ale také vám dozajista zničí vlasy. Než se tedy vesele vrhnete do experimentování s vlasy, zkuste na to jít rafinovaněji. Barvu hřívy změňte jen decentně (melírem, podbarvením spodních vlasů nebo maximálně o dva odstíny světlejší/tmavší barvou) a vyhrajte si naopak s vlasovými doplňky, které jsou v kurzu. Češky je pořád opomíjejí! Přitom barevné šátky, čelenky, květiny nebo sponky do vlasů z šedé myšky vykouzlí rebelku nebo romantickou princeznu, aniž byste musela barvit vlasy do ruda či vytvářet blonďaté lokny.
Totéž platí o make-upu - můžete vesele zkoušet nové styly, které vás totálně promění, aniž by vaše tělesná schránka utrpěla neodvratitelné následky. Pokud přesto dojdete k tomu, že vaše vlasy potřebují pořádnou dávku pigmentu či kysličníku, snažte se být k nim maximálně šetrná. Nemusíte být platinová blond na život a na smrt, vyberte si raději tmavší blond, která peroxidu obsahuje méně. Po každém barvení si také dopřejte intenzivní regenerační kůru a kondicionér pak používejte vždy.
Spát jedině odlíčená
Jít spát bez odlíčení je pro vaši pleť jako za trest. Nánosy make-upu, tvářenky a korektorů samozřejmě pleti zabrání v dýchání, vaše póry se ucpou a druhý den budete mít na pleti spoustu pupínků, kterých se pracně zbavíte až po týdnu. Dokonce i když make-up nenosíte, póry se ucpávají pouhými nečistotami obsaženými ve vzduchu. Pleť si proto čistěte, i když jste celý den »natural«. Pokud se prostě nedokážete donutit oplachovat si obličej po třech flaškách vína a dvou tequilách, připravte si k posteli balení odličovacích ubrousků, které vás toho nejhoršího zbaví a přitom budete odlíčená za chvíli.
Kůžička u nehtů je moje svačina
Okousaná kůžička u nehtů nejenom působí nevábně, ale navíc může být zdrojem všelijakých infekcí a nepříjemných kožních problémů (nezapomeňte, že prsty na vše saháme,takže se do otevřených »ran« bakterie snáze dostanou a vy si je klidně můžete zanést i jinam po těle). Tohoto odporného zvyku se můžete zbavit tak, že si kutikulu budete neustále krémovat a natírat, takže jednak bude chutnat »hnusně« a za druhé bude hydratovaná, což vás od ozobávání odradí.
Hřešíte někdy, nebo se o svou pleť a vlasy staráte bezchybně?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Moniseq Moniseq | 8. června 2008 v 14:33 | Reagovat

aji hřeším.. :-P

2 Bagr.Girll Bagr.Girll | E-mail | Web | 5. února 2010 v 21:18 | Reagovat

hřešííím :D :D ... jako nerada ale když semm upa unavená ... nebo sa mě prostě necchceee..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama