Na světě člověka není,aby se zalíbil všem..

Strategie na pokožku v každém věku

16. prosince 2007 v 22:21 |  Krása těla
Strategie na pokožku v každém věku
Vaše pokožka dospívá a s přibývajícími léty byste měla zvolit rozdílný přístup k péči o ni.

Nejde jenom o vyřešení problémů, které vás trápí teď, jde především o to, aby vaše pleť zůstala zdravá a bez vrásek, i když vám bude přes čtyřicet. Čím více péče budete věnovat své pleti nyní, tím lépe bude vypadat později. Nepodceňujte to a čtěte dál.
Je vám 18 - 25 let
Vaše tukové buňky pracují na maximum a ačkoli váš už netrápí akné, čas od času se objeví nějaký ten pupínek. O hydrataci se víceméně vaše pokožka dokáže postarat sama, a proto nemusíte používat příliš mastné krémy (pokud samozřejmě vaše pleť spadá do kategorie »normální« a netrpíte na suchou pleť od přírody). V této fázi byste měla používat kvalitní odličovač a nemastná tonika. V zimě přidejte na hydrataci a ochraně pokožky, v létě zase uberte. Dvakrát týdně si udělejte jemný peeling. Začněte používat jemný oční krém, abyste předešla pozdějším vráskám.
Je vám 26 - 30 let
Konečně je produkce tuku pod kontrolou a pokud dodržujete správnou životosprávu, vaše pleť by neměla trpět žádnými problémy. Tvorba kolagenu, který zajišťuje pružnost pokožky, se však snižuje a vaše pleťové buňky se již neobnovují tak rychle. Začněte používat prostředky s antioxidačními účinky a zkuste hrubší peeling, který by měl odstraňovat odumřelé částečky kůže. Začněte svou pleť více hydratovat a používejte krém s ochranným faktorem SPF i na denní nošení, který by vaši pokožku měl ochránit od škodlivých slunečních paprsků, které urychlují stárnutí pleti.
Je vám 31 - 35 let
Pokud neholdujete příliš alkoholu, neopalujete se každý den v roce, nedržíte jo-jo diety a nekouříte, vaše pokožka by měla být víceméně »ok«. Abyste však zabránila tomu, že ve čtyřiceti budete vypadat jako padesátiletá, začněte s intenzivní hydratací. Vyhoďte čistící gely a nemastné krémy a nakupte si hydratační kosmetiku s retinolem. Nezapomínejte na oční krém. Měla byste vlastnit odlišný denní krém (s SPF faktorem) a noční krém, který byste si měla aplikovat i na krk. Používejte i jemné vyhlazovací séra, která zabrání prvním projevům stárnutí pokožky. Při dostatečné péči o vaši pleť byste po čtyřicítce měla vypadat stále jako šťabajzna. Za tu práci to snad stojí ne?
Jak o svoji pleť pečujete vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama