Na světě člověka není,aby se zalíbil všem..

Leden 2008

Navstevnost za minuly tyden (21.1.2008 - 27.1.2008)

28. ledna 2008 v 20:03 Novinky
Máme tu návštěvnost za kterou vám moc děkuju a moc jste mě potěšili!!!!!
Pondeli: 247
Utery: 239
Streda: 207
Ctvrtek: 267
Patek: 237
Sobota: 229
Nedele: 188

Celkem: 1614 =D supeeer!!!!

Experiment: změňte si sama barvu vlasů!

26. ledna 2008 v 10:40 Vlasy
Experiment: změňte si sama barvu vlasů!
Vaše vlasy potřebují změnu, napadá vás pokaždé u regálu s barvami na vlasy. Jen si nejste jistá, jestli to doma zvládnete stejně tak dobře jako váš kadeřník…

Žluté zuby? Blééé… mazejte je vyčistit!

26. ledna 2008 v 10:40 Tvář
Žluté zuby? Blééé… mazejte je vyčistit!
Úsměv je jistě důležitým komunikačním prostředkem. Pokud ale ceníte zkažený zažloutlý chrup, efekt se jaksi vytrácí.

Krásná pleť znamená čistá pleť

26. ledna 2008 v 10:39 Tvář
Krásná pleť znamená čistá pleť
Neodlíčit se po návratu z večírku je jedním z největších hříchů proti kráse… I sebelepší krém vám spíše uškodí, pokud nejste zvyklá každý den pečlivě zbavit pleť nečistot.

Prohřešky proti krásným vlasům II.

26. ledna 2008 v 10:39 Vlasy
Prohřešky proti krásným vlasům II.
Závidíte jiným ženám jejich nádherné kadeře? Ptáte se, jak to dělají, že mají vlasy lesklé a netřepí se jim? Je to jednoduché - umí se o ně starat. A kde tedy chybujete vy?

Nedejte vráskám šanci!

26. ledna 2008 v 10:38 Tvář
Nedejte vráskám šanci!
Už jste na svém obličeji odhalila první »rýhy«? Zapomeňte na to, že jste stará! Chce to trochu péče a vaše pleť bude, jako by vám bylo dvacet!

Kudrnatá hříva? Sem s ní!

26. ledna 2008 v 10:38 Vlasy
Kudrnatá hříva? Sem s ní!
Myslíte, že kudrnkám odzvonilo a je moderní mít vlasy jako hřebíky? Omyl! Třicátá léta i osmdesátky frčí!

Šediny?! Žádnou paniku... díl II.

26. ledna 2008 v 10:37 Vlasy
Šediny?! Žádnou paniku... díl II.
Ten den jednou musí přijít. A je docela jedno, jestli ve třiceti nebo v šedesáti - v každém případě se vám to bude zdát strašně brzy.

Zdravá pleť – víme jak na ni!

26. ledna 2008 v 10:37 Tvář
Zdravá pleť – víme jak na ni!
Zdraví pleti začíná správnou každodenní hydratací, která zastavuje tvorbu mikrovrásek, přináší pleti lehkost a udržuje ji zářící a tonizovanou. Nová řada kosmetiky Aquila aquasense nenabízí pouze nejčistší vodu bohatou na vzácné karlovarské minerály, ale také celou řadu aktivních přírodních ingrediencí.

Žijete v kosmetických mýtech? Známe fakta!

26. ledna 2008 v 10:33 Tvář a vlasy
Žijete v kosmetických mýtech? Známe fakta!
Těžko říct, kdo to má na svědomí… V 21. století stále ještě podléháme v péči o krásu zažitým omylům…

Šediny?! Žádnou paniku... díl I.

26. ledna 2008 v 10:32 Vlasy
Šediny?! Žádnou paniku... díl I.
Ten den jednou musí přijít. A je docela jedno, jestli ve třiceti nebo v šedesáti - v každém případě se vám to bude zdát strašně brzy.

Lak na vlasy: Kde se vůbec vzala tahle nezbytnost?

26. ledna 2008 v 10:31 Vlasy
Lak na vlasy: Kde se vůbec vzala tahle nezbytnost?
Základem dobrého účesu jsou zdravé a kvalitní vlasy. Jen málokomu se ale poštěstí vstát z pelechu, vyčistit si zuby prohrábnout vlasy a vesele odtančit do práce. Současné trendy sestřihy vyžadují každodenní úpravu, konečnou fázi mnohdy až hodinové námahy zafixujeme lakem na vlasy. Co si budeme nalhávat. Gely, pěny, vosky a laky na vlasy už nepatří jen nám ženám, čím dál větší nároky si na něj dělají i muži. Holt, dnešní svět je plný metrosexuálů - od Davida Beckhama po Milana Baroše.

Hair Ateliér Kotlár představuje kartáče Jaguár

26. ledna 2008 v 10:31 Vlasy
Hair Ateliér Kotlár představuje kartáče Jaguár
Přední český kadeřník Tomáš Kotlár,majitel salonu Hair Ateliér Kotlár v centru Prahy, doporučuje na základě dlouholetých zkušeností v oblasti celkové péče o ženskou krásu, exkluzivní řadu kartáčů firmy Jaguár.

S tímhle líčením budete za hvězdu!

26. ledna 2008 v 10:30 Tvář
S tímhle líčením budete za hvězdu!
Samozřejmě tvrdíme, že celý obsah naší malé (velké) kosmetické taštičky slouží jen a jen pro náš vlastní dobrý pocit. Dokonalý make-up umí ale také leccos skrýt a leccos zvýraznit, jak všechny ženy velmi dobře vědí…

Návrhářka Havelková: Velká večerní? Vsaďte na svůdně ženský styl!

26. ledna 2008 v 10:25 Slavní návrháři a pod.
Návrhářka Havelková: Velká večerní? Vsaďte na svůdně ženský styl!
Jaké večerní šaty si letos obléknout? Podle módní návrhářky Hany Havelkové, jejíž specialitou jsou právě společenské šaty a plesové róby, se v dámském společenském oblečení promítají letos hned tři převažující trendy.

Iveta Řádková: Inspirovaly mě i Gottovy obrazy!

26. ledna 2008 v 10:24 Slavní návrháři a pod.
Iveta Řádková: Inspirovaly mě i Gottovy obrazy!
Čistá linie, zajímavé kombinace barev a zdánlivě nekombinovatelných prvků spolu s důrazem na kvalitně zpracované materiály, nejčastěji vlnu nebo hedvábí. To je hlavní charakteristika tvorby Ivety Řádkové.

Liběna Rochová - exkluzivní modely na téma „Noc a den“

26. ledna 2008 v 10:24 Slavní návrháři a pod.
Liběna Rochová - exkluzivní modely na téma „Noc a den“
Jako noční obloha s rozzářenou Mléčnou dráhou kolem krku zářila exotická Lejla Abbasová (foto) v modelu návrhářky Liběny Rochové. Špičková česká módní návrhářka vytvořila exkluzivní minikolekci na téma "Noc a den" pro akci s názvem Semtex ti prodlouží den modelka vystupující jako Noc měla pod průhlednými černými šaty množství drobných světýlek, která vytvářela dojem svítících minišatů.

Rozvrh hodin: SEX v sedm!

26. ledna 2008 v 10:23 Zdraví-relax

Rozvrh hodin: SEX v sedm!

Rozvrh hodin: SEX v sedm!
Znáte to - ráno musíte vstávat brzy, rychle do sebe naházíte snídani (protože snídat je zdravé) a letíte honem do práce. Místo toho, aby vás první jídlo »nastartovalo« do nového dne, tak vám udělalo spíš těžko.
Stejně tak oběd, který si prohodíte s kolegyní a jdete na něj od jedenácti či dvanácti hodin, vám neudělá moc dobře a po třinácté hodině nejste už nic platná. Nemůžete se na nic soustředit a práce vám nejde od ruky. Tělo s hodinami Je to tím, že podle staré čínské medicíny má každá činnost během dne v něm své určené místo. Kdesi v těle máme zabudované »hodiny«, které v pravidelných krátkodobých i dlouhodobých intervalech aktivují nebo tlumí naše tělesné orgány i duševní výkonnost. Jestliže se naučíte naslouchat svému tělu a budete vědět, kdy je na kterou činnost během dne připravené a na kterou zase vůbec ne, můžete mnohonásobně zvýšit svou pracovní výkonnost, psychickou vyrovnanost a životní energii a pohodu. V osm snídaně, dopoledne práce Tělo se začíná probouzet mezi 4. a 6. hodinou, kdy klesá hladina melatoninu, jenž udržuje tělo ve spánku a zvyšuje se tvorba »aktivujících« hormonů, které tělo probouzí. Mezi nimi je i serotonin, a ten příznivě ovlivňuje celkový pocit pohody a podporuje krátkodobou paměť. Proto je nejlepší doba zopakovat si hned po ránu informace, které budete ten den potřebovat do školy či do práce. Tělo je také po ránu nejcitlivější na bolest, takže se nedoporučují jakékoliv bolestivé zákroky. Jestliže máte po ránu více času, je vhodné snídani odložit až na 8. hodinu. Po té, až do 12. hodiny, nastává nejvýkonnější čas vhodný pro práci či studium. Ve dvě »na umření«, v pět »zmrtvýchvstání« Naopak mezi 13. a 14. hodinou aktivita prudce klesá a nastává útlum. Hůře se soustředíme, pozornost a výkonnost klesá. Zároveň jsme více odolní vůči bolesti, takže tohle je doba nejvhodnější pro návštěvu třeba zubaře. Poté aktivita zase stoupá. Vrcholu nabývá okolo 17. hodiny, kdy je nejlepší čas na přípravu do školy, sportovní vyžití, četbu knih či práce vyžadující manuální zručnost. Čas na milování Okolo 19. hodiny se začíná vkrádat přirozená únava a smysly se nám zbystřují. Ideální chvilka na dobré víno nebo milování. Nebo oboje. Nejvhodnější čas odebrat se ke spánku je k 23. hodině. Nejpřínosnější spánek je ten, který naspíte do půlnoci. A jak dokážete přes den fungovat vy?

Vzpomínky obyčejné ženy

26. ledna 2008 v 10:23 Zdraví-relax

Vzpomínky obyčejné ženy

Vzpomínky obyčejné ženy
...aneb Hledání Toho Pravého. Proč by v době, kdy své memoáry sepisuje každá celebrita, nemohla své vzpomínky sepsat také úplně obyčejná žena? To je hlavní motto nové knížky, která by určitě neměla chybět ani ve vaší knihovně!
Hortenzie Veliká je obyčejná žena z davu. Kdysi byla nevýrazná školačka, o kterou chlapci nejevili zájem, pak neúspěšná lovkyně mužů, za kterou se otáčeli pouze bezdomovci, a později nedoceněná umělkyně. Ovšem s ambicemi prorazit díru do světa, vydělat první milion dolarů a neusnout na vavřínech. A při tom všem ještě pokud možno najít Toho Pravého. V prvním dílu připravované trilogie Hortenzie vypráví o svém dětství bez matky a dospívání v komunistickém Československu, o snáze prosadit se v umělecké branži či uspět jako bulvární novinářka. Když ale na prahu třicítky bilancuje, dochází ke smutnému závěru, že žádnou díru do světa neprorazila a se svým životem je spíše nespokojena. A pak potká MILÉHO cizince, do kterého se bláznivě zamiluje, za svým dosavadním životem udělá tlustou čáru a vydá se hledat své štěstí na opačný konec světa. Dočká se Hortenzie svého vysněného milionu a najde své štěstí? I na tuto otázku přinášejí odpověď Vzpomínky obyčejné ženy, humorná knížka o hledání. O hledání sebe sama, o snaze uplatnit se, o přehnaných ambicích, o hledání lásky a štěstí, o stesku a beznaději, ale i schopnosti řešit životní problémy s humorem a optimismem. Chcete vědět, co v knížce najdete? Máme pro vás malou ukázku! Muž číslo I - Tádžický přistěhovalec Na gymnáziu to bylo ještě horší, protože jsem tam poprvé okusila pachuť skutečně nešťastné lásky. Bylo mi patnáct, on se tenkrát do Čech přistěhoval z Tádžikistánu, byl krásně nahnědlý a vypadal přesně jako ti chlapci z plakátů, kterými si nešťastné dívky jako já polepovaly zdi svých pokojíčků, a se kterými jsem se ve svých snech líbala pod vodopádem.Seděl v poslední lavici, žvýkal jahodovou žvýkačku, cucal pískací lízátko s příchutí coca-coly, na klíčích nosil malou baterku, se kterou prosvěcoval spolužákovi nosní dírky, po celý rok chodil v jedněch vybledlejch džínách a roztrhaných botách, protože na nové chudáci jeho tádžičtí rodiče neměli, chodil prvním rokem na kung-fu, zadrhával, levé oko mu vždycky koukalo o něco výš než to pravé, což vypadalo navýsost impozantně, a mě si vůbec nevšímal.Raději randil se svými tádžickými kamarády, kterých měl sice poskrovnu, ale nějací se bohužel našli. Opakoval si s nimi azbuku, konverzoval v ukrajinštině a já z něj byla totálně vedle. Jezdila jsem s ním v tramvaji, kde mi předváděl bojové chvaty, chlubil se svou svítící baterkou, a několikrát mi dokonce nabídnul jahodovou žvýkačku, z čehož jsem se pokaždé několik dnů nemohla vzpamatovat.Začala jsem na něj myslet čím dál tím víc a čím dál tím víc jsem musela odolávat pokušení chytit ho za ruku, odtáhnout na nějaké temné místo a tam ho brutálně znásilnit. Nebo jsem spíš toužila po tom, aby mě on odtáhl na nějaké temné místo a znásilnil. Ale on nic.Celé čtyři roky, co jsme spolu jezdili tramvají, zůstalo jen u jahodových žvýkaček, bojových chvatů a klíčenek na baterky, což mělo za následek, že z mojí někdejší psychické pohody se postupně stávalanepohoda. Byla jsem zoufalá, jak jen poprvé zamilovaná dívčina plná ideálů o lásce může být. Chtěla jsem se s Tádžickým přistěhovalcem držet za ruku a líbat se s ním za svitu luny pod vodopádem, ale bohužel nám nikdy měsíc nesvítil.Nakonec jsem se mu v tramvaji na zastávce Prašný most, když jsme oba dožvýkali jahodovou žvýkačku, ze své lásky vyznala. Vyklopila jsem ze sebe, že se s ním chci držet za ruku a líbat pod vodopádem a že ho chci, chci, a to teď a moc. Chudák se lekl, utekl a od té doby jezdil jinou tramvají.Pak jsem Tádžickému přistěhovalci začala psát milostné dopisy a v domnění, že si ho koupím, taky jsem mu začala kupovat kýčovité dárky. Medvídky, autíčka, kominíčky a papírové vrtulníčky. Ale nekoupila jsem si ho. Nechtěl medvídky, nechtěl autíčka, ani kominíčky, nechtěl ani mě a došlo to tak daleko, že se přede mnou začal zapírat. A když mě náhodou zahlédnul v tramvaji, bleskurychle vyskočil z vozu (třikrát dokonce za jízdy) a naskočil do druhého.O mém marném snažení ulovit tádžického státního občana se brzy dozvěděli ostatní spolužáci a začali si ze mě dělat ještě větší legraci než předtím. Častovali mě nemístnými poznámkami a někteří mi dokonce nabízeli svoje sexuální služby. Jinak se se mnou skoro nikdo nebavil - zřejmě nebylo o čem, a já se tak stále více uzavírala do krabičky své vlastní mysli.Jednu dobu jsem chtěla skoncovat se životem, ale zároveň jsem v sobě nenašla dostatečné množství odvahy udělat to. Vždycky jsem hrdě a optimisticky prohlásila, že Tádžického přistěhovalce nakonec dostanu tam, kam se mu zuby nehty nechce, sestylizovala jsem pro něj další milostný dopis, koupila dalšího kominíčka a čekala, až se ozve. Neozval. Dodnes se neozval. A dodnes se mi o něm občas zdá. Daleko více informací a podrobností o knížce najdete na stránkách vydavatelství Smart Press!*Jana Abelson Tržilová - novinářka, fotografka a překladatelka, se narodila 12. 8. 1975 v Praze. Vystudovala Vyšší odbornou školu hereckou. V letech 1995 - 2003 pracovala jako moderátorka pro Český rozhlas 2 - Praha a přispívala do časopisů Harper's Bazaar, Marianne, Puls, Koktejl a Sírius. V letech 2002 - 2005 pracovala jako fotoreportérka týdeníku Ring. Věnuje se fotografii, své fotografie vystavovala v Praze a v mnoha galeriích po České republice, v Londýně, Kyjevě, Varšavě a v novozélandském Aucklandu. Vydala několik fotografických publikací. Vzpomínky obyčejné ženy jsou její literární prvotinou, pro nakladatelství Smart Press připravuje další knihy. Zalíbil se vám duch této knížky a chtěly byste ji najít pod vánočním stromečkem? Sledujte naše vánoční soutěže a budete mít brzy možnost si o jednu z nich zahrát! Zdroj a foto: Smart Press, s.r.o.

Hana Havelková: Navrhovala šaty pro Miss World

26. ledna 2008 v 10:23 Slavní návrháři a pod.
Hana Havelková: Navrhovala šaty pro Miss World
Díky oděvům, které mají nápad a osobnost, je Hana Havelková uznávanou návrhářkou nejen u nás, ale i v zahraničí. Je zakladatelkou módní čtvrti v centru Prahy, ale asi nejvíc ji proslavily její noblesní večerní róby.