Na světě člověka není,aby se zalíbil všem..

Chrápání: jste jako obtížný hmyz?

24. března 2008 v 13:31 |  Zdraví-nemoci
Chrápání: jste jako obtížný hmyz?
Chrápání se považuje za něco normálního a neškodného. Ale nemusí to být vždy pravda!

Nebezpečné chrápání

Chrápání může být jedním z příznaků spánkové apnoe, vyznačující se hlučným zachrápáním, po kterém následuje krátká zástava dýchání. Během těchto přestávek, které mohou trvat i deset vteřin a déle, přestane dotyčný úplně dýchat. Tento jev se může objevit i stokrát během noci.
Následkem je, že se člověk budí unavený a vyčerpaný. Přes den nemůže dobře vykonávat svou práci a často dohání spánek během dne, což může zavinit i nehody z únavy. Pokud váš partner v noci delší dobu a hlasitě chrápe, navštivte specializované oddělení pro výzkum spánku. V dnešní době již existují prostředky, jak postižené jejich problému zbavit.

Muži nebo ženy?

Chrápání dokáže narušit i dobré manželství. A kdopak chrápe častěji, muži nebo ženy? Muži se častěji ocitají u lékaře, protože je tam donutí jít jejich manželky. To ale neznamená, že by se u nich chrápání vyskytovalo častěji. Je dost dobře možné, že ženy chrápou stejně intenzivně jako muži, zejména v pokročilejším věku. Jenže muži mají tvrdší spánek, takže je manželčino chrápání tolik nevyrušuje.
Rady pro obě pohlaví
1. Spěte na boku. Chrápání bývá hlučnější v poloze na zádech. Přimějte proto svoji drahou polovičku, aby spala raději na boku nebo na břiše.
2. Špunty do uší. Pokud chrápání vašeho partnera má občasný charakter, určitě si pořiďte ucpávky do uší. Mějte je vždy po ruce, ať je nemusíte v noci hledat.
3. Alkohol ne. Alkohol vyvolává ochabnutí svalů hrdla, takže snadněji dochází k chrápání. Platí tu jednoduché pravidlo - čím víc se vypije , tím víc se chrápe.
4. Zhubněte. Pokud zhubnete i jen pár kil, pomůže to chrápání určitě zmírnit, nebo úplně odstranit.
5. Nekouřit. Kouření způsobuje otok a zánět sliznic hrdla, takže k chrápání velmi významně dopomáhá.

Co děláte vy proti chrápání?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maco Maco | Web | 8. května 2008 v 9:27 | Reagovat

Bezva článek, docela poučné:)

2 Michala Michala | Web | 8. května 2008 v 9:28 | Reagovat

Na obtížný hmyz doporučuju lapače hmyzu :))) například www.lapace-hmyzu.cz hihi

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama