Na světě člověka není,aby se zalíbil všem..

Do boje proti vráskám!

24. března 2008 v 13:28 |  Tvář
Do boje proti vráskám!
Díky vráskám kolem očí každý snadno uhádne váš věk, pokud o pleť v oblasti očí nepečujete dostatečně…

Pozorujete kolem očí nenápadné vrásky?
Pokožka kolem očí je citlivější než jiné části obličeje. Kromě toho, že je choulostivá, obsahuje také malé množství mazových žlázek, a tak není ani příliš pružná. Oblast pleti kolem očí tak bývá snadno dehydratována a stává se křehčí. Vliv na jemnou pokožku mají také negativní vlivy vnějšího prostředí - počasí, suchý vzduch v místnosti, znečištěné ovzduší. Ovšem ve značné míře si pomáháme i samy…
Časem se totiž zákonitě projeví zanedbávání péče pokožky kolem očí nebo nevhodný životní styl. Své vykoná totiž i kouření, špatná životospráva, nedostatečný pitný režim nebo málo spánku. I mimika hraje svou roli, nyní vám drobné vrásky kolem očí od smíchu připadají sympatické, za čas se mohou měnit v hlubší vrásky - to už se vám potom asi tak sympatické zdát nebude…
Přemýšlejte o vráskách, dokud je ještě nemáte
Vráskám či kruhům pod očima je třeba předcházet. První známky stárnutí pleti se totiž projeví právě v oblasti kolem očí. Většinou jsme zvyklé pečovat o obličej a dekolt krémy nebo maskami, na kvalitní oční krém často zapomínáme. Oční krém by měl být pro každou ženu součástí každodenní péče o pleť. Obvykle se také začneme zajímat o péči o pokožku kolem očí až ve chvíli, kdy jsou vrásky viditelné a nám přidávají roky. Velmi rozšířená je mylná představa, že do okamžiku, než nás vrásky zaskočí, vystačíme s krémem, který používáme na obličej.
Oční krém jako povinná výbava
Jenže krém na obličej a oční krém představují dva zcela odlišné přípravky. Pleť v oblasti očí má odlišnou strukturu, proto krém pro její ošetření musí splňovat jiné požadavky. Především obsahují oční krémy takové účinné látky, které jsou vhodné právě pro jemnou a suchou pokožku kolem očí. Ať už půjde o gely, séra, krémy či oční masky, pomohou i na oteklé nebo podrážděné partie kolem očí. Některé oční krémy také nejen hydratují, ale osvěžují a přináší úlevu unaveným očím. Příjemně chladit bude váš oční krém, když ho budete skladovat v lednici.
Už ve dvaceti?
Většina žen má sice pocit, že ve dvaceti letech je zbytečné oční krém používat, ale pravdou je, že začít co nejdříve platí i o prevenci očních vrásek. Není samozřejmě nutné používat hned vyživující krémy určené pro regeneraci zralé pleti. V takovém případě bychom jen zbytečně investovaly do přípravků, které mladá pleť nepotřebuje. Ovšem dobrý hydratační krém určený přímo na oblast kolem očí se určitě vyplatí. Obecně potřebuje mladá pleť od dvaceti do třiceti let právě dostatečnou hydrataci alespoň na noc. Vyživující krémy přijdou na řadu kolem třicítky, kdy jsou první vrásky znatelné. Záleží to samozřejmě na genetických předpokladech a stylu života, takže první vrásky se u každé ženy mohou objevit v jiném věku. Základem je však nejen hydratující, ale i vyživovací krém. Intenzivní péče zaměřená proti vráskám pomáhá k mladšímu vzhledu pleti po čtyřicítce, později ženy ocení přípravky s liftingovým účinkem.
Ale to není všechno…
Máte kvalitní oční krém, který vám vyhovuje? Používáte ho každý den? Přesto můžete pro svou pleť udělat více. Důležitá i pro pleť je především správná psychická a fyzická kondice. Opatrně na stres, kouření nebo alkohol - způsobují totiž předčasné stárnutí pokožky. Pleť ztrácí původní pružnost, je suchá a dehydratovaná. I únava se projeví na stavu pleti, a to nejen kruhy pod očima. Pro krásnou pleť si dopřejte tolik spánku, kolik jen můžete. Kvalitní výživa s dostatkem minerálů a vitamínů zlepšuje zdravý vzhled pokožky a pomáhá jí regenerovat.
Jak o svou pleť pečujete vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Moniseq Moniseq | 8. června 2008 v 14:21 | Reagovat

o svou plet  pečuju strašně  moc..  jak ráno tak večer..  a  vrásky  zatím nemám ..

2 Luciník Luciník | 31. července 2014 v 19:55 | Reagovat

Já taky :) čistím ráno a večer :) večer i napatlám baobabovým olejem a ráno jen poklad pod makeup a i dyž se nenamaluju tak je kůže hladká a moooc hezká :) doporučuju ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama