Na světě člověka není,aby se zalíbil všem..

Jarní móda hýří barvami!

24. března 2008 v 13:10 |  Styl
Jarní móda hýří barvami!
Těšíte se na teplejší počasí, abyste mohla zimní kabát vyměnit za veselejší kousky oblečení? Na nic nečekejte a nechte si dny prozářit barvami už teď.

Uvolněte místo barvám
Kolekce pro jaro a léto 2008 doslova zářily na molech. Černá i antracitová jsou pryč a místo nich se objevují jasné a pronikavé tóny nejrůznějších barev. Čím odvážnější barvičky, tím jednodušší střih. Kromě až téměř křiklavé barevnosti je stálým hitem retro styl 80. let, geometrické i abstraktní vzory. Nově se objevují indické motivy i inspirace stylem disko.
Hlavně se nebát být vidět
Pokud jste tak nějak v skrytu duše vždy toužila po kouscích oblečení v jasných a výrazných barvách, jen jste na sebe nechtěla poutat příliš pozornosti, nyní si můžete dovolit ledacos. Mola i naše šatníky ovládl přímo gejzír barev. Královnami jsou jasné neonové, dominuje oranžová, jasně malinově růžová, modrá, fialová i zelená. Nemusíte sáhnout hned po křiklavých neonech, každá z barev má i jemnější variantu.
Neonky i jejich mírnější varianty
Pro výrazné typy jako jsou brunetky či černovlásky se světlou pletí jsou vhodné právě výrazné tóny. Nekontrastním typům pak lépe sluší barvy o tón světlejší - mírnější odstíny by tedy měly volit raději brunetky s tmavou pletí či blondýnky s pletí světlou. Nový trend barev však klade vysoké nároky na umění kombinovat. Jak vždy zabodovat a nešlápnout s kombinací barev vedle? Stálicí je chladivá bílá, která vytvoří s každou z jasných barev výborný kontrast.
Vzory i indická inspirace
Geometrické a lineární vzory nejsou žádnou novinkou, udržel se i etno styl inspirovaný nejrůznějšími kouty světa. Nově však v orientální vlně přicházejí také indické motivy a spolu s nimi neobyčejně příjemné materiály jako je satén, hedvábí či tenká jemná bavlna. Sluší většinou tmavovláskám a jižním typům. Ani ony by to však s orientální inspirací neměly přehnat. Vzorované látky jsou vhodné pro denní nošení jen ve velmi decentní podobě.
Květinové vzory podtrhují ženskost
Florální motivy jsme si už oblíbily a rády je nosíme. Jsou totiž krásným symbolem ženství a něhy - každá z nás si vybere, v jaké podobě se objeví v její garderobě. Experimentátorky volí velké květinové vzory mnoha barev, ale ani konzervativní typy se květinových motivů nevzdávají. Stačí decentní černobílý vzor na topíku a z klasického kostýmu je zajímavý outfit na jednání i večeři s obchodními partery.
Hlavně ne všechno najednou!
Květiny samozřejmě zůstávají i v trendech pro jaro a léto roku 2008. Budou vévodit halenám i letním šatům. Kromě toho se objevuje další veskrze ženský prvek, kterým jsou volány. Vrství se a působí nesmírně křehkým dojmem jako skládanka origami. Sluší spíše štíhlým ženám a romantickým typům. I zde totiž platí okřídlené »méně je více«. Jak sama vidíte, při výběru módního outfitu na jarní i letní měsíce máme z čeho vybírat, držte se při kombinování proto jednotného stylu.
Už jste si pořídila do svého šatníku něco výrazného?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama