Na světě člověka není,aby se zalíbil všem..

Naučte se poznávat svou pokožku – navštivte Centrum zdravé pokožky

24. března 2008 v 13:27 |  Tvář
Naučte se poznávat svou pokožku – navštivte Centrum zdravé pokožky
Již 47 zemí z celého světa se zapojilo do podrobného průzkumu, který mapuje aktuální stav lidské pleti. Do prestižního projektu společnosti Vichy se 2. rokem přidává také Česká republika. V následujících týdnech projde diagnostikou své pleti několik tisíc českých mužů a žen a každý z nich okamžitě získá zprávu o stavu své pleti.

V obchodních centrech Prahy, Brna a Ostravy budou v dubnu 2008 otevřena Centra zdravé pokožky. Právě v nich proběhne velká národní epidemiologická studie, která zmapuje stav pokožky mužů a žen v ČR. Zákazníci se v Centrech setkají s odbornými kožními lékaři, kteří jim provedou individuální analýzu pleti. Každý návštěvník Centra přitom obdrží Diagnostický pas, do kterého budou zaznamenány veškeré analýzy jeho pleti a doporučení, jak se má o svou pleť starat. Současně vznikne také zpráva o komplexním stavu pleti v ČR. Odbornými garanty tohoto projektu budou Česká dermatovenerologická společnost JEP, Společnost pro korektivní dermatologii a kosmetologii, European society of cosmetic And aesthetic dermatology (ESCAD) a Česká lékárenská společnost.
Možná se vám zdá, že každý více či méně zná stav či typ své pleti. Ale není tomu tak. Z loňské epidemiologické studie v Čechách a na Slovensku vyplývá, že většina lidí toho o své pleti příliš neví. Výsledky jsou velmi překvapivé. V devadesáti procentech případů totiž dermatologové diagnostikovali problémy, o kterých neměl zákazník ani tušení. A současně zjistili, že plných 45 procent zúčastněných se mýlilo v určení typu vlastní pleti. Bližší informace o výsledcích studie najdete v příloze tiskové zprávy.
Co přesně návštěvníky u stánků čeká? Kompletní diagnostika pleti, přesné určení typu pleti, stáří pokožky a intenzity ochrany před sluncem. Každé vyšetření bude prováděno pomocí nejnovějších vědeckých dermatologických přístrojů pro diagnostiku pleti. Dále zákazníci získají informace o vhodné péči o pleť. Vše bude samozřejmě zdarma. Odborníci doporučí, jak se zbavit špatných návyků, které mohou naší pleti uškodit, a navíc všichni zúčastnění dostanou dárek.
Datumy a místa konání Center zdravé pokožky:
Praha
  • OC Nový Smíchov : 1. - 6. dubna
  • OC Letňany : 8. - 12. dubna
  • OC Chodov : 15. - 20. dubna
Brno
  • OC Olympia : 22. - 27. dubna
Ostrava
  • OC Futurum : 13. - 18. května
V termínu od 21. - 27. dubna se do projektu nově zapojí 150 lékáren v rámci Týdne Zdravé Pokožky. Odborná diagnostika pleti pod dohledem dermatologů bude nabídnuta ženám v mnohem širším měřítku než tomu bylo minulý rok.
Laboratoře Vichy se celosvětově angažují v oblasti ochrany zdraví kůže. Prvním osvětovým projektem byla Centra ochrany před sluncem (stany ve velkých městech v letech 2001 až 2003). Cílem bylo zvýšit povědomí široké veřejnosti o možných rizicích slunečního záření a doporučit vhodné chování na slunci. Od roku 2004 se tento projekt změnil ve Dny slunce bez rizika.
Více informací na www.vichy.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama