Na světě člověka není,aby se zalíbil všem..

Toužíte po úsměvu filmových hvězd?

24. března 2008 v 13:25 |  Tvář
Toužíte po úsměvu filmových hvězd?
Krásné bílé zoubky modelek na nás svítí z každého časopisu nebo billboardu. Mít takový zářivý úsměv ale můžete mít i vy. Cesta ke krásně bílým zubům není nijak zvlášť komplikovaná…

Budete mít důvod smát se častěji
Jak často se usmíváte? Lidé, kteří se často smějí, jsou svým okolí považováni za milé a sympatické bez ohledu na jejich skutečné povahové vlastnosti. Navazují pak snadněji kontakty s druhými a jsou komunikativnější… Pokud se za svůj úsměv nemusíte stydět a máte zářivě bílé a rovné zuby, určitě se budete smát častěji. Bílý chrup nám tak může docela jednoduchým způsobem efektivně zvýšit sebevědomí. Chcete je taky?
Milovníci kávy, čaje nebo vína jsou na tom hůře
Metod k bělení zubů je celá řada. Liší se účinností i cenou, záleží pochopitelně i na intenzitě zbarvení. Některé zuby mají více pigmentů, které se na nich usazují při nadměrné konzumaci kávy, čaje, červeného vína nebo vlivem kouření. Každý člověk má také jiný výchozí odstín. V zásadě platí, že zuby lze vybělit až o několik odstínů, ale maximálně na vaši přirozenou barvu skloviny. Někdo se pak musí prostě smířit s tím, že výchozí barva jeho skloviny není třeba tak čistě bílá, jak by si přál.
Bělení naštěstí nebolí
Při bělení se používají přípravky na bázi peroxidu vodíku. Čím vyšší má být jeho koncentrace, tím důležitější je poradit se se svým zubním lékařem. Bělení zubů sice není nijak riskantní, ani bolestivé, ale může se po něm vyskytnout přechodně například zvýšená citlivost zubů. Zákrok také není vhodný u chrupu, který není zdravý - máte-li kazy nebo trpíte záněty dásní. To vše s vámi probere nejlépe právě stomatolog.
Popel už zkoušet nemusíte
Už staří Římané používali k bělení zubů popel, kterým si zuby leštili. V současné době se používá k domácímu bělení většinou najemno rozemletý perlit nebo vápence, který se přidává do volně prodejných bělicích zubních past. Jejich použití je pohodlné a nijak zvlášť nákladné. Platí ovšem, že bělení pomocí past nemusí vždy efektivní. Levnější pasty obsahují účinných složek malé množství, je třeba je tedy používat poměrně dlouhou dobu, aby se vůbec výsledek dostavil. Lze je tedy doporučit spíše až po profesionálním vybělení zubů, kdy jsou vhodné k udržení barvy.
Počkejte, jak vám je budou všichni závidět!
Vedle nejrůznějších bělicích past a pudrů na zuby, jsou k dostání také jednorázové bělící proužky či tužky s aplikátorem. Většinou již obsahují účinných látek více, jejich cena se pohybuje kolem 1000 Kč za jednu sadu. Z celé řady produktů určených pro domácí bělení zubů jsou ale zdaleka nejúčinnější bělicí sety, které se již blíží profesionálním metodám depigmentace. Jedná se o pryžové nosiče naplněné bělicí látkou, které doma pacient aplikuje na chrup. Nechávají se působit přes noc a kúra trvá většinou čtrnáct dní, její efekt je již výraznější.
Než nakoupit stovky past, raději jednou k zubaři
Chcete-li mít viditelně bělejší zuby, a to hned o několik odstínů, nejlepším řešením je návštěva stomatologa. Zuby se bělí během jedné návštěvy s využitím koncentrovaného peroxidu a jeho aktivace laserem nebo plazmovou lampou. Cena je pochopitelně již vyšší, pohybuje se kolem 5000 v závislosti na metodě, kterou zvolíte. Ovšem cena se může vyšplhat klidně i na 20 000 Kč, pokud budete chtít zvolit účinnější metodu.
Stomatologové i jejich pacienti se však shodují na tom, že jednorázové ambulantní bělení zubů může u mnoha lidí být v konečném důsledku výhodnější, než stále zkoušet neúčinné metody, byť levnější. Bělení je totiž ve srovnání s prostředky běžně dostupnými nesrovnatelné účinnější, nevyžaduje již žádné další investice a při správné péči vám vydrží bílé zuby dva roky.
Jaký fígl máte na bělení zubů vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Moniseq Moniseq | 8. června 2008 v 14:25 | Reagovat

jahody  jahody..   to bělí zuby..  z  moji zkušenosti.. :-p

2 Nikča Nikča | 26. září 2008 v 19:04 | Reagovat

jj jahody sem taky zkousela a celkem to pomáhá

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama