Na světě člověka není,aby se zalíbil všem..

Triky na větší oči – čarujte se stíny!

24. března 2008 v 13:28 |  Tvář
Triky na větší oči – čarujte se stíny!
Audrey Hepburn stačila svůdně zamrkat a celý svět jí ležel u nohou. Dodnes na nás okatá krasavice upíná laní pohledy z retro obrazů, hrníčků i reklamních kampaní. Krásné velké oči jsou zkrátka výhra. Jenže co dělat, když váš příroda obdařila jen nenápadnými škvírkami?

Stínujte fikaně!
Vyberte si jemnou, neutrální barvu stínu. Ideální je béžovo-hnědá či světle šedá pro světlejší pleť a medově hnědá nebo tmavší šedohnědá pro snědší pleť. Hodně výrazné nebo tmavé stíny, které ostře kontrastují s barvou pleti, budou vaše oči opticky zmenšovat. Pokud používáte dva odstíny, vždy nanášejte světlejší dolů a tmavší nahoru (ne ale až k obočí!). Stíny roztírejte do ztracena, do tzv. kouřového efektu, zapomeňte na ostré linie a malířské experimenty
Linky zakázány?
Linky pro vás nejsou tabu, ale musíte vědět, po jaké sáhnout. Když si oko orámujete tužkou černou jako uhel, zmenšíte jej na polovinu. I bez tmavé linky přitom můžete kukadla krásně zvýraznit. Použijte na spodní lem naopak tužku bílou a naneste ji těsně nad řasy. Do koutků oka pak naneste světle nebo středně hnědou. Pro slavnostnější líčení si klidně tmavší tužkou načrtněte linku zhruba od poloviny horního víčka a protáhněte ji o pár milimetrů nahoru za vnější koutek.
Řasenka dokáže zázraky
S dlouhými natočenými řasami se i sebemenší oči krásně otevřou a rozzáří. Dopřejte jim proto ten správný servis. Kleštičky a kvalitní řasenka by rozhodně měly patřit k vaší povinné výbavě.
Nezapomínejte na obočí!
Trend sice velí návrat k přirozenému hustému obočí, ale i naturalismus má své meze. Nemusíte mít pečlivě »vysoustružený« oblouk, ale pár zapomenutých chloupků na horním víčku způsobí zbytečně zanedbaný dojem. Zbavte se jich, a vaše oko prokoukne.
Pomůže plastika?
Větší oko vám nevykouzlí ani plastický chirurg. Pokud ale vaše oči působí zakrněle kvůli převislým víčkům, operace váš problém může v mžiku vyřešit. Investice to určitě není špatná, protože víčko tlačící na oční bulvu může způsobovat i problémy se zrakem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 marci marci | E-mail | Web | 5. května 2008 v 19:22 | Reagovat

hezké stránky jednoduché a přehledné -mohu si Tě dát do odkazu ?? Pa Marci

2 verča verča | Web | 22. června 2008 v 22:25 | Reagovat

jasně že můžeš

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama