Na světě člověka není,aby se zalíbil všem..

Červenec 2010

Výstřih a krátké rukávy? Klidně!

20. července 2010 v 16:40 | verča |  Krása těla

Je vedro k padnutí, ale vy se trápíte v triku s dlouhým rukávem a šátkem na krku. Stydíte se. Máte totiž ekzém. Tak proč s ním nezatočíte?

Pijte zeleninu! Nejsme králíci!

20. července 2010 v 16:38 | verča |  Štíhlá linie-diety

Džusy se zeleniny jsou zdravé

Všude je plno zeleniny a všichni víme, jak je zdravá. Ale copak jsme králící? Zeleninové džusy jsou dokonalý nápad!
http://redakce.atlas.cz/edition_files/images/0/12970803.jpg
Jednak proto, že patří mezi syrovou potravu, kterou nutriční specialisté doporučují pro zdravý životní styl. Dalším dobrým důvodem je, že nikdy do sebe nedostanete najednou tolik zeleniny, kolik jí potřebujete na vyrobení jedné sklenice šťávy.

Z vody rostou krásná prsa

20. července 2010 v 16:37 | verča |  Krása těla

Přijít o prso znamená pro každou ženu velké trauma.

Jak šla století, ideál krásného poprsí se měnil. Dnes jsou za krásná považována pevná a pružná prsa bez ohledu na jejich velikost. To, co nás nejvíce zajímá, je tonus.
Ideálním sportem pro zvýšení tonu poprsí a zlepšení jeho vzhledu je plavání. Nemáte dost chuti či času k pravidelným návštěvám bazénu? Dále uvnitř článku najdete několik jednoduchých, ale účinných cviků!

10 divných věcí, co máte v hlavě

19. července 2010 v 23:12 | verča |  Zdraví-psychika a nervyNáš mozek má schopnosti a vlastnosti, nad nimiž zůstává lidský rozum stát…
Mozek je nesložitější a nejzáhadnějí součástí lidské anatomie a právě proto zůstává nejméně prozkoumaný.

Formule v lebce

Vědci tvrdí, že toho, co o něm víme, je mnohonásobně méně, než toho, co nevíme. Pojďme se podívat aspoň na některé zajímavá fakta.

Nervové impulsy putují do mozku (a opačně) rychlostí luxusního sportovního auta - přibližně 270 km za hodinu. Záleží však na tyu neuronu. Všechny nejsou stejně rychlé. Reagují rychlostí od 0,5 m za sekundu až po 120 metrů za sekundu. Není divu, že mozek spotřebuje energie jako 10wattová žárovka - na svůj výkon je vlastně docela "úsporný".

Přetržené spaní při návštěvě WC může být nebezpečné

19. července 2010 v 23:05 | verča |  Zdraví-nemoci

wwww.gumotex.cz

Špatné spaní, následná únava a zhoršené soustředění se týkají přibližně tří čtvrtin dospělých Čechů. Dosud jsme problém řešili u psychologů či psychiatrů. Koho by napadlo navštívit urologa?
A přitom právě tam bychom často nalezli pomoc. Časté močení je totiž jednou ze dvou hlavních příčin poruch spánku u dospělého člověka a nejčastější příčinou přetržení spánku.

Nízké sebevědomí? Řešte to!

19. července 2010 v 23:04 | verča |  Zdraví-psychika a nervy

Pokud vás trápí problémy tam, kde jsou nejvíc vidět - na obličeji či jinde na kůži, nenechejte si jimi kazit život. Korektivní dermatologové jsou trochu jako sochaři - mohou zlepšovat různé defekty,, mohou tvarovat, formovat i vyplňovat.

Jak se udržujete v kondici?

19. července 2010 v 23:00 | verča |  Štíhlá linie-pohyb

Zde najdete několik odpovědí na tuto otázku od mnoha známých osobností z České republiky.
Dara Rolins, zpěvačka:
Nejlepší tělocvik je rodit děti a pak se o ně zodpovědně starat. Chodit s nimi na procházku a být jim nablízku. S Laurou absolvuji každý den několik procházek, což dohromady dělá takových šest kilometrů. V tuhle chvíli je to veškerý můj tělocvik.

Letní móda - svůdná a odvážná

19. července 2010 v 22:54 | verča |  Styl
Co se nosí letos v létě? Jaké jsou trendy? A zajímá to vůbec někoho? Při procházce Prahou to vypadá, že ne. Móda naší ulice je nudná.
Pokračování v celém článku.

Co ukrýváme pod šaty?

19. července 2010 v 22:44 | verča |  Styl
prádlo New Yorker

Prádlo. Co jiného. Ale nebylo tomu tak vždy. Na spodní kalhotky, bez kterých si běžný den nedokážeme představit, jsme si musely počkat v podstatě do nedávné minulosti.

pokračování historie spodních kalhotek a pár obrázků dnešního spodního prádla najdete v celém článku

Recepty podle Gwyneth Paltrow

19. července 2010 v 12:51 | verča |  Štíhlá linie-diety
gwyneth paltrow
Recepty pro detoxikační kúru podle Gwyneth Paltrow.

Salát z mrkve se zázvorovou šťávou

Rozkrájíte malý hlávkový salát, přidáte 1/4 červené cibule najemno nasekané a 1/4 avokáda. Zálivku připravíte v mixéru. Rozmixujete jednu velkou mrkev a jednu velkou šalotku a přidáte dvě lžíce čerstvé zázvorové šťávy, lžíci bílého misa, dvě lžíce octa a lžíci praženého sezamového oleje. Vedle smícháte 1/4 šálku oleje z hroznů a 2 lžíce vody. Nakonec vše promícháte a můžete servírovat.

Brokolicová polévka

Tento základní postup se dá použít pro přípravu jakékoli zeleninové polévky.
 • 1 polévková lžíce olivového oleje
 • Tence nakrájet stroužek česneku
 • 1/2 žluté cibule, nahrubo nakrájené
 • 1ks brokolice nakrájené na malé kousky
 • 2,5 šálku vody
 • 1/4 čajové lžičky soli a čerstvě namletého černého pepře
 • 3/4 šálku řeřichy
 • 1/2 citrónu
Na pánvi zahřejte olivový olej, přidejte česnek, cibuli. Potom přidejte k brokolici, kterou vaříte ve vodě a dohromady vařte cca 4min, přidejte sůl a pepř, přiveďte do varu. Potom nalijte polévku do mixéru, můžete přidat řeřichu a rozmixujte. Polévku podáváme s trochou čerstvého citronu.

Další recepty v celém článku.

Detoxikace podle Gwyneth Paltrow

19. července 2010 v 12:46 | verča

Včetně receptů!
Tentokrát jsme se nechali inspirovat herečkou, která praktikuje zdravý životní styl a zabývá se alternativní medicínou.
V úvodníku na svých stránkách tento týden píše o detoxu - očistě organismu, kterou potřebuje čas od času každý z nás. "Mám ráda rychlé detoxikační kůry. Praktikuji je několikrát do roka. Jednu z nejdrsnějších jsem dodržovala v loni na jaře. Nemohu to charakterizovat jako něco krásného nebo snadného. Je to práce. Nechtěla jsem být uprostřed zimy živa pouze z vody s citrónem, proto jsem se poradila se svým lékařem, jak v tomto období provést zdravou očistu, která mě neohrozí a dosáhnu maximálního výsledku," píše Gwyneth Paltrow. Odpověď jejího lékaře byla následující: "Detoxikace může být nebezpečná, nejsou-li játra podporována živinami, které potřebují. Detoxikovat můžete snadno a efektivně i s jídlem. Jen se vyhýbejte potravinám, které proces čištění blokují. Během detoxikace je třeba hlavně vypít dostatek vody."
Lékař vytvořil Gwyneth Paltrow sedmidenní dietní plán. Do jídelníčku jsou hojně zařazeny mixované koktejly a čerstvé šťávy, tak abychom načas odlehčili zažívacímu ústrojí.
Podle Dr. Alejandro Jungera existuje několik základních principů detoxikace, které by měly být brány v úvahu v období očistného režimu:
 1. Zhluboka dýchat a cvičit jogu.
 2. Na noc spolknout dvě lžičky panenského olivového oleje. Ten pomůže stimulovat játra, aby odstraňovala žluč a zachovala její plynulý oběh.
 3. Pokud trpíte na zácpu, můžete pohyb střev urychlit vypitím půl šálku ricinového oleje nebo použitím mírného bylinného projímadla. Pročištění střev je zásadní pro správnou detoxikaci.
 4. Mnoha toxinů se zbavujeme potem přes kůži. Proto je třeba cvičit nebo chodit do sauny.
 5. A v neposlední řadě jíst především biopotraviny, jejichž živiny tělo a především játra plně využijí.
jídelníček v celém článku

Hvězdné hladovění

19. července 2010 v 12:45 | verča |  Štíhlá linie-diety
Pije denně minimálně tři litry vody, aby udržela svalový tonus a zbavila tělo toxinů.

Eva Longoria

Pije denně minimálně tři litry vody, aby udržela svalový tonus a zbavila tělo toxinů.

Když se novináři ptají celebrit, jak si udržují štíhlou postavu, odpovědí bývá s oblibou jóga a dědičné dispozice.

Občas přidají, že sice neodolají hambugerům a hranolkám, ale naštěstí to všechno vyběhají kolem dětí. Jak sympatické. Většinou lžou.
pokračování v celém článku.

Nejvychrtlejší celebrity

19. července 2010 v 12:19 | verča |  Zdraví-nemoci

Angelina Jolie

Jsou to všechno nuly a přitom jich jsou plné stránky magazínů, dívají se na nás z filmových plakátů - hollywoodské herečky, pro které je vychrtlost stejně důležitá jako talent.
Kdo chce v Hollywoodu uspět, nesmí mít, až na čestné výjimky, jinou velikost než 0 a tedy nikde na těle ani gram tuku navíc. Platí tam totiž zásada: čím hubenější, tím lepší. Kamery obvykle přidávají pět až deset kilo, proto mnoho hereček vypadá ve filmech normálně štíhle. Ve skutečnosti jsou vychrtlé a drobné "nulky". Tuhle konfekční velikost zavedl americký oděvní průmysl před pár lety jako reakci na vzrůstající posedlost hubnutím a odpovídá evropské velikosti 32, která je i u nás poměrně novinkou.
Našli jsme pro vás tucet slavnných žen, jejichž jména se objevují pravidelně v žebříčcích nejhubenějších celebrit světa.
Je vůbec možné mít velikost nula a přitom být krásná a hlavně zdravá? Podle amerického odborníka na výživu Johhnyho Bowdena to jde. U dospělých žen, které měří 152 cm a váží 45kg, je velikost 0 v pořádku. Kdo je ale vyšší než 168 cm a přesto si kupuje džíny velikosti nula, má s největší pravděpodobností problém zvaný porucha příjmu potravy. Ženy, kterou jsou touto nemocí postižené, jí minimálně a jsou posedlé představou dodat tělu co nejméně kalorií, aby náhodou nepřibraly pár deka. Skalní anorektičky se jídlu vyhýbají úplně. Když přece jenom dostanou hlad, snaž se ho zahnat tím, že cucají kostky ledu, polykají vatu namočenou ve vodě nebo pomerančové štávě. Zcela zoufalé hvězdy si do úst stříkají takzvané "Flavour Sprays", což jsou spreje s příchutí burských oříšků, parmazánu nebo moučníku banana split.
Co dalšího celebrity vymyslely, aby zhubly nebo nepřibraly, se dozvíte i v následujícím článku.
Jinak foto v celém článku.