Na světě člověka není,aby se zalíbil všem..

Nehty

Buďte tvůrčí – malujte na nehty!

26. ledna 2008 v 9:53
Buďte tvůrčí – malujte na nehty!
Zaměřte se na detail a ozvláštněte svoje nehty! Nabízí se obrovský prostor invence - vyhrajte si s netradičními vzory.

Péče o nehty: levně a kvalitně doma!

16. listopadu 2007 v 15:01
Péče o nehty: levně a kvalitně doma!
Už vás unavuje sedět každých čtrnáct dní v salónu, kde jen ztrácíte svůj čas? Vykouzlete si elegantní, upravené ruce v teple a pohodlí vašeho domova.

Muži mají rádi krásné nehty – jaké jsou ty vaše?

16. listopadu 2007 v 14:52
Muži mají rádi krásné nehty – jaké jsou ty vaše?
Říká se, že ruce jsou naší vizitkou. O nehtech to ovšem platí o to více, protože jsou tím prvním, co na rukách přitáhne pozornost. A záleží jen na každé ženě, jaký dojem její drápky na svět udělají...

Nech ty nehty!

19. června 2007 v 19:25

Nech ty nehty!

Nech ty nehty!
Kousání nehtů je velmi silný zlozvyk a rozhodně nepostihuje jen děti. Jak se ho jednou naučíte, máte s jeho odstraněním problém. Dospělí, kteří si koušou nehty, zkrátka ne a ne přestat.
Jde se ovládnout? Často si koušou nehty ve stresu, často o tom ani nevědí, ale když to zjistí, neovládnou se a musí své dílo dokončit. Nic moc, že? Pokud patříte mezi takto postiženou část populace, určitě víte, že je to pro ostatní minimálně protivné, ne-li nechutné! To vám ale nikdo říkat nemusí. Ptáte se, co s tím?
 • Vyzkoušejte lak proti kousání nehtů - seženete ho v lékárně a můžou ho používat jak dospělí, tak děti, při okusování nehtíků i cucání palce. Jeho odporná hořká chuť by vás měla okusování postupně odnaučit. Můžete ho používat jako druhou vrstvu, i když si lakujete nehty běžným lakem. Ale stává se i to, že zvlášť silní kousalové se i přes to neovládnou a časem si na ohavnou chuť prostě zvyknou. Bohužel. Ale nezoufejte, snad nepatříte zrovna mezi ty nejtěžší případy.
 • Můžete zkusit také obdobu laků na nehty, vodičky stejně nechutné a hořké chuti. Jen ale pozor, pokud jdete upravovat jídlo! Umyjte si předtím ruce, nebo bude chutnat stejně odporně i to, čeho jste se dotkla.
 • Nechte si udělat gelové nehty nebo francouzskou manikúru. Uvidíte, že až budete mít krásné, pěstěné nehtíky, nebudete se za ně jednak stydět a ruce neustále schovávat. Jednak vám bude líto něco tak pěkného, co jste vždy chtěla a navíc to stálo tolik peněz, zničit ohlodáváním.
 • Pokud jste opravdu těžký případ, poslední zbytečky nehtů máte úplně zničené a zároveň jste v silném stresu, stálo by za to zvážit spíš návštěvu psychologa. Zvlášť tehdy, pokud všechny vodičky, laky, manikúry a domluvy okolí selhaly.
 • A nakonec - pokud nikoho nemáte, najděte si ho! Bude vám trapné ukazovat před vaším miláčkem prsty s ohlodanými paličkami, které vypadají jak pazourky vodníka Česílka.
Také si koušete své drápky?

Tajné tipy pro super nehty

11. května 2007 v 20:49

Tajné tipy pro super nehty

Tajné tipy pro super nehty
Podívejte se na své nehty a položte si otázku, zda jste s nimi spokojená. Ne? Vyberte si tvar a délku nehtu, který vám vyhovuje. Mějte na paměti, že ruce o nás hodně vypovídají a při styku s lidmi je to jedna z prvních věcí, které si na nás všimnou.
Tip pro holky z kanceláře
Pracujete-li často s počítačem a ťukáte na klávesnici, pak pro vás nejsou příliš vhodné dlouhé drápky či umělé nehty. Můžete mít úplně krátké nehty nebo je nechte kousek přesahovat lůžko. Poté je zapilujte do kulatého nebo hranatého tvaru. Záleží, který vám více sluší. Co se týče barvy laku, výběr máte neomezený. Můžete nanést francouzskou manikúru nebo jenom světlý lak nenápadné barvy. V případě krátkých nehtů se nemusíte obávat tmavších odstínů či rudé barvy. Na takto malé ploše nehtu nepůsobí tato barva příliš extravagantně a vyzývavě.
Tip pro sexy dračice
Nedáte dopustit na dlouhé nehty? Pokud si necháváte narůst své vlastní, ochraňujte je speciálním zpevňujícím lakem. Jestli nechcete čekat až vám drápky vyrostou nebo nemáte dostatečně odolné nehty, pořiďte si umělé. V kosmetickém salonu vám udělají nehtíky podle vašich představ. Délku, tvar i výběr laku si můžete určit vy sama.
Tip pro zaměstnané holky
Nemáte-li čas na vysedávání v salonu, skočte do drogerie, kde seženete pestrou škálu umělých nehtů. Prodávají jak bezbarvé, tak i předem namalované různými ornamenty či francouzskou manikúru. Tvar a barevnost si opět určujete vy sama. Pokud se rozhodnete zakoupené drápky doupravit pilníkem, proveďte to ještě před tím, než umělý nehet přilepíte na svůj vlastní. Tyto nehty nejsou tak odolné jako ze salonu, tudíž by se při pilování mohly odlepit.
Při prvním použití umělých nehtů vás asi překvapí necitelnost. Například, když budete v obchodě sbírat z pultu kovové mince, tak vám to zezačátku půjde stěží. Je to ale jen otázka zvyku.
Tip pro všechny krásky
Pamatujte, že výrazné barvy a ornamenty se hodí spíše pro nehty kratší, kde nepůsobí tak nápadně. U dlouhých nehtů je potřeba důkladné péče. Když máte umělé nehty a jeden vám upadne, nechte si ho znovu přidělat. Podobně to platí i u nehtů vlastních. Pokud se vám zlomí jeden, zkraťte i ostatní, protože nesouměrnost nepůsobí příliš esteticky.
Pečujete o své nehty? Nebo si je soustavně okusujete?

Tajné tipy (prababiček) na pevné nehty

11. května 2007 v 20:41

Tajné tipy (prababiček) na pevné nehty

Tajné tipy (prababiček) na pevné nehty
Nehty, které se nelámou? Nemusíte hned házet flintu do žita, případně utrácet horentní sumy za kosmetické přípravky s nulovým výsledkem. Stačí se porozhlédnout v lednici či ve spižírně.
Česnek nejen na upíry Česnek snad škodí opravdu jen upírům. Nehty budou chrochtat blahem. Všemocný česnek se kdysi používal i proti lámavosti nehtů a jejich špatné kvalitě vůbec. Použití je velmi jednoduché. Po dobu dvou týdnů natírejte nehty oloupaným stroužkem česneku. A nahlaste v práci dovolenou, jinak nevíme, jak budete vysvětlovat ten typický zápach. Umíchejte si mastičku A tady je jiná verze domácí emulze proti lámavosti nehtů. Smíchejte jednu čajovou lžičku čisté vazelíny a sáček neochucené potravinářské želatiny. Vmasírujte denně do nehtové ploténky a jejího okolí. Podobný efekt bude mít směs s jojobovým a ricinovým olejem. Blahodárně prospívají nehtům i nehtové oleje s vitamíne E, s extraktem z jojoby, rýže, mandlí nebo panenského olivového oleje. Čím doplnit stravu? Zdravé a pevné nehty záleží také na tom, co jíte. Měla byste dohlédnout na to, abyste si dopřávala jídla bohatá na vápník, zinek, selen, biotin, síra i železo. Jeho vstřebávání podporuje vitamín C. Nezapomeňte ani na dostatečné množství bílkovin. Ano, zdravé nehty to je alchymie. Ale stojí za to přijít jí na kloub. Tak hodně zdaru! Necháváte si narůst dlouhé drápky, nebo máte raději krátké nehty?

Dokonalé nehty?Přestaňte o nich snít!

11. května 2007 v 19:47

Dokonalé nehty? Přestaňte o nich snít!

Dokonalé nehty? Přestaňte o nich snít!
Přiznejme si, s nehty bývá někdy potíž. Když se nelámou, tak se třepí. A nebo rostou, jak se jim zlíbí a ten tvar taky není bůhví co. Naštěstí pro vás máme jednoduchý návod, jak udělat ze svých drápků krásné nehtíky.
A zase ta zdravá výživa Pokud jsou vaše nehty křehké a snadno se lámou, potřebujete doplnit jídelníček o pár potřebných látek, bohatých hlavně na vápník, a také vitamíny i minerály. Bude to prostě chtít zdravou životosprávu. Neměl by vám v kabelce chybět ani zpevňující krém. Dejte si ho na viditelné místo a pravidelně jím nehty ošetřujte. Když budete v sobotu umývat záchod a nádobí, měla byste to ve vlastním zájmu dělat v rukavicích. Pocit je to sice nic moc, ale dá se na to zvyknout. Pokud máte na programu domácí práce nebo velké prádlo a nehty budou i v rukavicích vystaveny také mechanickému tlaku, zatněte je do měkkého vosku. Ten nehty obalí ochrannou vrstvou a později jej lehce sloupnete. Pár rad pro dokonalý tvar
 • Ruce nahřejeme v teplé vodě, pak dosucha utřeme a konce prstů na pár minut namočíme do teplého parafínu.
 • Parafín setřeme papírovým ubrouskem a každý nehet opatrně masírujeme bříškem prstu. Při masáži jemně odtahujeme kůži nehtového lůžka dolů a do stran.
 • Ruce umyjeme jemným mýdlem a ošetříme vhodným krémem na ruce.
 • Nejlépe hygienickou tyčinkou pro kojence pak opatrně a velmi jemně zatlačujeme kůžičku okolo nehtu k jeho okraji. Nikdy ji nezastřiháváme nůžkami!
 • Konce nehtů dotvarujeme pilníkem. Podle potřeby pak jednou týdně upravíme.
 • Při lakování používáme jako první výživný a zpevňující bezbarvý lak a když dobře zaschne, naneseme svrchní barevný lak.
Tuhle kůrčičku si zopákněte tak jednou za měsíc. Jemnou masáž nehtů zpevňujícím krémem si ale dopřejte každý večer třeba u televize nebo knihy. Dodržujte tyto jednoduché zásady, však jich zas není tak moc, a nebudete potřebovat ani žádný kosmetický salón. I když taková odborná péče jednou za čas hned po výplatě taky není špatný zážitek… Co vaše nehtíky? Kolik času jim věnujete?

Krásné nehty- to je alchymie!

11. května 2007 v 19:39

Krásné nehty - to je alchymie!

Krásné nehty – to je alchymie!
Snad každá žena chce mít mladou pleť, pevné vlasy a pěkné ruce. Aby ruce byly vaší vizitkou, nemusíte běžet hned za profesionály. Všechno zvládnete i sama doma. Stačí si osvojit několik rad a triků, a už nebudete muset ruce skrývat.
Čištění Pokud jste už před novým lakováním měla nehty nalakované, odlakujte je a namočte do vodní lázně. Tu uděláte z vlažné vody, kapky tekutého mýdla a kapky olejíčku. Nechejte nehty v lázni 5 až 10 minut a pak opláchněte vlažnou vodou. Okolí nehtů Záděry a popraskaná kůžička kolem nehtů není jen estetický, ale i zdravotní problém. Pokud kůžičku neodstraňujete, napíná se a může nepříjemně popraskat. Aby to šlo jako po másle, ponořte ruce na pět minut do teplé mýdlové vody, kůžička tak změkne. Ruce pak opláchněte a osušte. Kůžičku uvolníte pomocí gumové tyčinky z manikúry a opatrně ji zatlačte proti směru jejího růstu. Rozhodně ji nestříhejte ani nezatlačujte nůžkami nebo pilníkem - kvůli riziku infekce. Větší záděry opatrně zastřihněte nůžkami a nezapomeňte řádně vydezinfikovat a ošetřit. Správné pilování Základní pravidlo zní - žádné nůžky, jen pilník. Při zastřihávání nůžkami vznikají na nehtech mikroskopické trhlinky a nehty se pak víc třepí a mají tendenci se lámat. Nehty pilujte od kraje ke středu, bez trhavých pohybů a jen jedním směrem. Zkracujte je trochu hrubším pilníkem, okraje zapilujte jemnějším. Na samý konec nehty jemně vyleštěte leštěnou, budou hladké a lesklé. V lakovně Pokud chcete, aby vám nalakované nehty vydržely co nejdéle, připravte si kromě barevného laku ještě dva další - podkladový a vrchní lak. Před nalakováním by nehty neměly být mastné, rozhodně by ale měly být suché a čisté. Lak nanášejte třemi tahy - doprostřed, pak na jednu a na druhou stranu. Cenné rady Nepoužívejte acetonové odlakovače, nehty tyto prostředky vysušují. Používejte krém na ruce. Při mytí nádobí a jiných domácích pracích noste gumové rukavice, zabráníte tak měknutí nehtů. Pokud máte hodně slabé nehty, zkuste si konečky z druhé strany nalakovat podkladovým lakem, aby byly silnější. Nikdy nepilujte nehty ihned po koupání, kdy jsou nejslabší a snadno se lámou. A co vaše ruky¨? Jsou jako ze škatulky?

Drápky jako ze škatulky...

11. května 2007 v 19:32

Drápky jako ze škatulky…

Drápky jako ze škatulky…
Je sice hezké, že máte perfektní make-up a kozačky za půl výplaty, ale dokud vás hyzdí neupravené nehty, vaše vizitka nikdy nebude perfektní. Co takhle naučit se o ně správně pečovat?
Krásné ruce přitom zvednou celý dojem o 100% a pokud musíte denně potřást rukou spoustě lidí, měly by být stejnou samozřejmostí jako vyčištěné zuby. Rada č. 1: Začněte profesionální péčí Jestli jsou vaše ruce opravdu v dezolátním stavu (máte roztřepené, okousané nebo hrbolaté nehty, nehezké záděry atd.), měla by je z nejhoršího vypulírovat manikérka. Ta vám nejlépe předvede, jak byste o své drápky měla pečovat dál sama. Doporučí vám i přípravky, které geniálně zamaskují nedostatky, které vypadají beznadějně (slyšela jste třeba o přípravku na vyplnění rýh?). Za hodinovou péči včetně elegantní francouzské manikúry přitom zaplatíte jen kolem dvou stovek. Rada č.2: Naučte se pilovat Že si nesmíte krátit nehty zuby, to je vám jasné. Ruce pryč byste ale měla dát i od nůžek! Pokud chcete zkracovat radikálně, použijte klidně hrubší nástroj, ale jinak než trpělivým pilováním to nepůjde. Vždy veďte pohyb jen jedním směrem, jinak vaše nehty budou tíhnout k lámání a třepení. Na závěrečnou úpravu použijte jemný pilníček. Trendy jsou spíš kratší nehty (3 - 4 mm nad bříško prstu) se zakulacenými okraji. Rada č. 3: Jak na kutikulu Kůžičku kolem nehtového lůžka musíte také pravidelně ošetřovat. Jestli ruce pravidelně promazáváte krémy či olejíčky, udržíte ji vláčnou a nepopraskanou. Pak stačí čas od času kůžičku z nehtu vytlačit proti směru jejího růstu (v manikérové sadě k tomu najdete speciální dřevěnou či gumovou tyčinku). Nejlépe vám to půjde po několikaminutové lázni v horké mýdlové či olejové vodě. Nikdy kutikulu nezatlačujte a netrhejte nehty a už vůbec ne nůžkami! Vysloužila byste si nejen nevábný vzhled, ale možná i infekci. Když už se přeci jen nějaký záděr objeví, opatrně ho zastřihněte a místo vydezinfikujte. Rada č. 4: Buďte k nehtům šetrná Možná byste se divila, kolik faktorů má na jejich kvalitu vliv. Kromě toho, že byste se měla ládovat vápníkem a mléčnými výrobky, je třeba na nehty myslet i v každodenním životě. Horká voda na nádobí, drastické pletí záhonu nebo škrábání čehokoliv je pro ně noční můrou. Snažte se používat ochranné rukavice a nedělejte z nehtů pomocný nástroj! Rada č. 5: Lakujte! I když se vám výrazné barvy nelíbí, nehty byste si lakovat měla. Lak totiž nehet zpevní a zároveň ho může vyživovat. Lesklé nehty navíc vždy vypadají upravenější a delší. Pokud se ráda barevně vyřádíte, nezapomínejte na podkladový lak a svrchní, tzv. top coat. Vyvarujete se tak ošklivě oprýskanému laku a zajistíte si další pojistku proti třepení. Umíte o své nehtíky správně pečovat?

Holky, na tenhle lak bacha!

11. května 2007 v 19:24

Holky, na tenhle lak bacha!

Holky, na tenhle lak bacha!
Je značky Orly Bonder, jde o průhledný základní lak na nehty a je pro lidi nebezpečný! Pokud ho - holky - máte v poličce, šup s ním rychle do koše! Jinak by vaše nehty mohla potkat pěkná polízanice!
Výrobce a distributor musejí okamžitě stáhnout z trhu průhledný základní lak na nehty značky Orly Bonder, protože je pěkně nebezpečný! Obsahuje nepovolenou toxickou látku dibutyl-ftalát, která se v kosmetických prostředcích nesmí vyskytovat. Výrobky s dibutyl-ftalátem se v Česku nesmějí prodávat od loňského října. Lak vyrábí firma Orly International se sídlem v americkém Los Angeles. Do Česka ho dováží a distribuuje společnost s ručením omezeným Happy Nails. "Upozorňujeme spotřebitele, že výrobce a distributor jsou povinni na vlastní náklady vyhovět zákazníkům, kteří budou chtít výrobek vrátit," říká Václav Šebor z tiskového oddělení ministerstva zdravotnictví. Našla jste tento lak v poličce?

Půvab rukou se Samolepícími laky na nehty od Avonu

11. května 2007 v 19:22

Půvab rukou se Samolepicími laky na nehty od Avonu

Půvab rukou se Samolepicími laky na nehty od Avonu
Proměňte své ruce a nehty díky Samolepicímu laku od Avonu v krásný šperk.
Neztrácejte již nikdy svůj čas čekáním a obavami než zaschne právě nanesený lak na nehtech. Nemusíte se bát poškození nového laku či nevzhledných šmouh, které vznikají jeho nedokonalým rozprostřením po ploše nehtu. Perfektní výsledek a krásného jednolitého lesklého laku dosáhnete s novým a jedinečným Samolepicím lakem na nehty od Avonu. Sada jemných samolepek obsahuje 16 různě širokých proužků v 10 nádherných odstínech. Vyberte si vhodný odstín podle barvy oblečení nebo prostě jen podle momentální nálady. Užijte si všechny barvy léta se Samolepicími laky a využívejte všech výhod této převratné novinky v manikúře! Proč samolepicí laky?
 • Jednoduchá aplikace na sucho
 • Okamžité umístění
 • Bezchybné nanesení bez skvrn/znečištění
 • Jednodušší na použití než tradiční lak
 • Rychlejší na aplikaci
 • Barva a lesk vydrží až 14 dní!
 • Jednoduché odlakování
Použití -6 kroků k dokonalým nehtům1. Odstraňte ochrannou průhlednou fólii2. Vyberte vhodnou velikost (lepší je o něco širší, nehet je zaoblený)3. Sloupněte proužek z podkladu směrem od stříbrného konce4. Umístěte na nehet. Začínejte vždy u nehtové kůžičky a pokračujte k volnému okraji nehtu. Dobře vyhlazujte, příliš hmotu nenapínejte.5. Dobře přitiskněte k nehtu a přebytek délky zahněte přes okraj nehtu6. Oddělte přebytek pomocí nehtu na palci druhé ruky
Samolepicí laky jsou vhodné pro všechny velikosti a libovolné délky nehtů. Pro kratší nehty odborníci doporučují světlejší odstíny Užitá technologie Samolepicí lak na nehty je tvořen třemi vrstvami speciálně navržené technologie. Vrstvou, která drží Samolepicí lak na nehtu, vlastní vrstvou laku a vrchní vrstvou, která poskytuje ochranu před vlivy okolí. Tato speciální technologie zaručuje přípravku vysokou odolnost oproti jiným lakům na nehty. Samolepicí lak na nehty od Avonu zakoupíte u každé Avon Lady,Avon Gentlemana za stálou cenu 219,- Kč za 16 ks> Více informací o této novince

Nemoci nehtů- víme, jak na ně!

11. května 2007 v 19:03

Nemoci nehtů - víme, jak na ně!

Nemoci nehtů – víme, jak na ně!
Jsou věci, o kterých raději nebudeme nikde příliš mluvit. To, že máme mezi prsty na nohou plíseň jistě nikoho nezajímá, ale vás to může pořádně trápit! Stačí se přitom na bazéně projít bosa a o pár dnů později vás mohou začít pálit nožky…
A někdy se k tomu všemu jako na potvoru přidá i onemocnění nehtů. Tato onemocnění se řadí hned do několika kategorií. Může se jednat o onemocnění infekční, neinfekční nebo to může být po úrazu. Velmi často se ale objevují houbové infekce - onychomykóza. Onychomykóza - je onemocnění, které se netýká jen nehtů u nohou, ale odskákat to mohou i vaše pěstěné ruce. Na napadeném nehtu se objeví bílé skvrny a k tomu všemu vás začne i svědit kůže. A co horší… Houba prorůstá nehtem, ten mění barvu, začne se drolit, lámat a nakonec z nehtového lůžka zmizí úplně. Pokud tedy máte podezření, že by vaše nehtíky mohly být tímto parazitem napadeni, včas dojděte k lékaři, který vám předepíše tabletky nebo mastičky s antimykotickými látkami. Nepodceňujte to a chraňte se! I tady platí - nejlepším pomocníkem je prevence. Stačí, když si nebudete půjčovat boty, dokud je teplo, noste vzdušnou obuv, nechoďte naboso do bazénu ani sauny, noste zásadně bavlněné ponožky. Čas od času také svou obuv vydezinfikujte! Lámou se vám nehty? Je tady jednoduché vysvětlení. Tělo má zkrátka nedostatek vitamínů (jedná se zejména o vitamín A) a potřebuje ho doplnit. Důležitý je také přísun vápníku. Chybějící látky musíte tělu pravidelně dodávat a občas by se hodilo promastit nehty výživným krémem. O vhodném doplnění vitamínů a látek pro vaše nehty se můžete poradit v kterékoliv lékárně. Už vás někdy trápilo podobné onemocnění nehtů?

Víme,jaké drápky se právě nosí!

11. května 2007 v 19:00

Víme, jaké drápky se právě nosí!

Víme, jaké drápky se právě nosí!
Nejen trendy v oblékání, ale také trendy v make-upu a líčení se neustále mění. Tentokrát máme pro vás tipy na nejvíce »in« sexy drápky dle přeborníků na krásu z velkých módních a kosmetických domů jako je Dior nebo Chanel. Nezkusíte je také?
Francouzská manikúra jen pro nudné dámy Tak smýšlí stylisté největších hvězd. Zkuste někdy sledovat drápky různých celebrit a budete poměrně překvapena, že mají pravdu. I prudce elegantní Victoria Beckham pochopila, že chce-li se udržet na módním výsluní dlouho, musí jít s dobou. Čím tedy nadchla? Krátké nehty Dnes se tedy nosí nehty spíše kratší, nepřesahující konečky prstů a zaoblené (něco mezi rovnými a úplně kulatými nehty). Výhodu to má tu, že je menší šance, že nehet někde »zapomenete«. I tak byste se ale o své nehtíky měla starat a dodávat jim dostatečnou péči, aby se netřepily a nelámaly. Své zpevňující laky proto nevyhazujte! Barvy Na každodenní nošení zcela postačí průsvitný lak, pokud nemáte ráda extravaganci. Pokud se ale řadíte mezi módní znalkyně, pořiďte si laků hned několik, abyste je mohla střídat. Zásadou při výběru by mělo být to, že perleťové odstíny jsou tabu. Vybírejte ze sytých tmavých odstínů jako je tmavě hnědá, karmínová, černá či různé druhy červené i tmavě fialové. Pokud si manikúru děláte sama, tak byste si měla pořídit korekční pero obsahující odlakovač, které vaše přetahy prostě vyzmizíkuje. Uvidíte, že se vám bude nakonec docela hodit. Údržba Problémem výrazných nehtů je to, že se o ně musíte skoro denně starat. Když se vám totiž odloupne kus laku, je to ihned vidět. Navíc vizážisté radí, že je vhodné barvu laku měnit a nenosit pořád tu stejnou červenou. Zkuste si tedy vybrat několik odstínů, které ladí k tónům vašeho zimního outfitu. Pokud se vám nechce investovat do laků, které třeba v létě nosit nebudete, nešetřete na kvalitě (pak byste mohla třeba strávit hodiny usycháním laku anebo si jej přelakovávat po každém umytí rukou), ale na kvantitě. Některé firmy totiž vyrábí laky v menších lahvičkách, čemuž odpovídá i jejich nižší cena. Zdobíte svoje nehty ráda, nebo vyznáváte přirozený look?
 
 

Reklama