Na světě člověka není,aby se zalíbil všem..

Vaše otázky

Co dělat proti kousání nehtů?

14. května 2007 v 18:42

Co dělat proti kousání nehtů?

Okusování nehtů je velký zlozvyk. Někdo vyřeší nepříjemný rozhovor s nadřízeným cigaretou, přecházením po místnosti, jiný si musí dát "panáka" a člověk slabších nervů a povahy si nad pracovním stolem začne kousat nehty, aniž by si to uvědomil. Pohled na okousané nehty není hezký. Navíc i majitel okousaných nehtů po té, co stres pomine, se mnohdy zalekne, co si nevědomky způsobil.
Myslíte, že opravdu není ve vašich silách si nehty přestat kousat? Chce to pouze silnou vůli. Pokud ji opravdu nemáte, tak si nehty ostříhejte úplně nakrátko, aby vlastně nebylo co okusovat. A potom o nehty začněte pečovat. Ponořte ruce na několik minut do teplé vody, naneste krém na ruce, který jemně vmasírujte do nehtového lůžka. Nezapomeňte dobře promazat také hřbety rukou, na které se často zapomíná a můžete provést i celkovou masáž rukou. Pomocí speciální, nejlépe dřevěné špachtličky, zatlačte nehtovou kůžičku jemně zpátky do lůžka, pokud přečnívá, můžete ji opatrně odstranit pomocí malých nůžtiček či speciálního nástroje, který je určený právě na tuhle kůžičku a najdete jej v každé manikúře. Potom nehty upravte pilníkem, aby byly opravdu co nejkratší. Nehty můžete i vyleštit speciální leštičku. Nedělejte to však příliš často, protože je tím zeslabujete. Manikúru zakončete nanesením vrstvy bezbarvého laku na nehty, který chrání nehty a zabraňuje jejich lámání. Pokud si myslíte, že vám bude líto si okusovat výrazně nalakované nehty, naneste barevný lak. Třeba vínově červená vypadá právě na krátkých nehtech velmi elegantně. Samozřejmě že si můžete nechat nanést na svoje nehty speciální gelovou hmotu "gelové nehty" - to je možné i na okousané nehty.
K dobré stavbě nehtů (a jejich okolí) a jejich růstu je důležitý, kromě příjmu vitamínů A, D, křemíku, vápníku a železa, i příjem bílkovin (živočišných - maso, mléko, vejce, a rostlinných - sója, luštěniny). Pro suché a poškozené nehty je vhodný výživný olejíček na nehty . Po celkové úpravě nehty můžete zpevnit posilujícím lakem.
Pokud nechcete experimentovat s lakováním nehtů a chcete jinou pomůcku, která by Vám okusování nehtů znepříjemnila, zakupte v lékárně prostředek Daumexol N . Obsahuje extrakt z papriky a další látky hořké a ostré chuti, který kousání každému znechutí. Doporučuje se aplikovat několikrát denně, nejlépe před důležitým nebo nepříjemným jednáním, při kterém velmi záleží, aby se vaše slabost neprozradila.
Tak milá Míšo, tohle jsem si přečetla a myslím si že bych asi nepřišla na nic jiného než na tohle co je tady napsáno.Je to tu dobře vysvětleno a mě osobně by tohle asi pomohlo od tohohle zlozvyku.Můžeš si opravdu zkusit nalepit si gelové nehty.Teda nevim kolik ti je a proto ti nemůžu říct jestli ti to rodiče dovolej,ale doufám že ti tenhle článek alespoň trochu pomůže.Já osobně bych asi nejvíce vsadila na ten Daumexol N s tou hnusnou chutí asi .Víc se toho časem třeba pokusím najít ale teď ti tohle musí stačit.Třeba se ještě někdy stav a možná tu v rubrice Nehty o tomhle něco přibude.Zatim se měj a napiš jak se ti tahle rada zamlouvá.Verča
Tohle jsou umělé nehty

Vaše otázky a připomínky

11. května 2007 v 21:26
Tak sem můžete psát vaše otázky ohledně módy,líčení,péče o pleť,kosmetiky,módních značek,...atd.
Také sem můžete psát svoje návrhy na zlepšení blogu,nebo co bych sem ještě mohla přidat!
Nepromarněte tu možnost!
Pište a já budu odpovídat a přijímat nebo nepřijímat návrhy.
Zatim se mějte a PIŠTE!:-D
P.S.:Já vám budu odpovědi budu psát buď sem do komentářů nebo udělám v této rubrice články, které budou odpovídat tomu na co jste se ptali!!!!Jsem tu pro vám a poradím vám v tom co je ště nevíte nebo potřebujete poradit!Budu odpovídat co nejrychleji to půjde tak pište a čekejte odpověď na vaší jakkoli těžkou otázku!Zatim pa a pište!:-D
 
 

Reklama